Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudnánk vasúttal a...

Hogyan tudnánk vasúttal a Horvát tengerpartra elutazni? Budapestről mennénk, szívesen venném ha megosztaná hogyan lehetne tömegközlekedéssel megoldani.

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
A MÁV-Start és a Regiojet is indít vonatokat, utóbbi színvonalasabb. Előbbi nem tudom, árulja-e már a jegyeket.
2021. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Nyári menetrend alatt Bp-Déli- Zágráb utána meg pl Zágrábból Splitbe. Most Bp-Keleti-Bécs majd Bécs-Zágráb.

De ha ezt nem tudtad kikeresni inkább ne vágj bele...

2021. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Rijekába vagy Splitbe tudtok vonattal átszállás nélkül eljutni Budapestről.


1. Regiojet

Ez egy cseh magántársaság, február óta vannak meghirdetve a vonatok, július-augusztusban naponta megy, június, szeptemberben 2-3 naponta. Prágából indul délután, Brno, Pozsony érintésével összeszedi a cseh, szlovák nyaralókat és éjfélkor fut be Kelenföldre, a szerelvényt Ogulin állomáson kettészedik, egyik fele Rijekába késő délelőtt, másik fele Splitbe kora délután érkezik meg. Onnan buszokkal tudtok továbbutazni.


2. MÁV-Start

2019-ig minden évben ment szintén éjszakai vonat Koperbe/Rijekába, illetve Splitbe is főszezonban naponta. Tavaly a vírus miatt nem közlekedtek, idén sincs még meghirdetve, viszont a nyári menetrendben már szerepel pl. a spliti vonat (Adria gyorsvonat), ez június 11-én menne először. Este 7-kor szokott menni a Keletiből, több helyen megáll, viszont már reggel lent van Splitben, 2 órát meghaladó késés esetén a jegy árának fele visszajár. A fekvőhelyes kocsik felárasak.


Nappali vonat esetén Zagrebben át kell szállni és drágábban fog kijönni, plusz az éjszakai vonattal ugye 2 éjszaka szállás árán tudtok spórolni, nem az van, hogy este érkeztek meg fáradtan.


Átszállásokkal el lehet még jutni Pulába, Sibenikbe, de az már bonyolultabb szervezést igényel. Javaslom az éjszakai vonat+busz (esetleg komp), ha szigetre mentek kombót. Zadarban sajnos megszűnt a vonat.

2021. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

"De ha ezt nem tudtad kikeresni inkább ne vágj bele..."

Mekkora egy bunkó paraszt vagy te... Fogalmad sincs kicsoda a kérdező, nem feltétlenül tudja mindenki zsigerból mit és hogyan keressen. Nekem például van nyugdíjas mozdonyvezető ismerősöm akinek mindig én keresgetem ki a külföldi útjaira a menetrendeket, mert _nem is akarja_ megtanulni a számítógép kezelést.

Menjén szépen az ezotéria csoportba okoskodni!


Kérdező én Splitet javasolnám majd ha lesz végre vonatközlekedés. Ez az egyuj kegegyszerább megoldás, mert átszállás és komolyabb szervezkedés nélkül el lehet jutni. Ott a vasútállomás szinte közvetlenül a tenger partján van. Néhány perces sétával elérhető egy szabadstrand és a kikötő. Nem túl sok pénzért a közeli szigetegre át lehet hajózni ami nagyon jó élmény! Mindenképpen próbáljátok ki! Az éjszakai vonatozás a legjobb megoldás, nem kell az éjszaka közepén szállást kutatni. Érkezéskor általában körbeugrálják az embereket a helyi nénik, bácsik szállást kínálgatva.

2021. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
2021. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!