Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tengerpartozni szeretnénk,...

Tengerpartozni szeretnénk, hová utazzunk?

Figyelt kérdés
Szeretnénk találni egy olyan helyet: amit meg lehet közelíteni tömegközlekedéssel (nincs szükség autóbérlésre, és nem is autóval lehet csak odajutni), ami viszonylag délen van, tehát ahol már kék a tenger, mint a promóciós képeken, és ahol nincs csillagászati ára a strandbelépőnek. Sosem nyaraltunk még tengerparton, de szeretnénk saját szervezéssel megoldani, viszont egyelőre nem találtuk meg a tökéletes úti célt (ez tényleg érdektelen, zárójeles megjegyzés; de ami jó áron van minden szempontból, ott a google csak piszok drága strandokat ad ki, és fordítva - szóval), elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha valaki esetleg csinált már ilyet.

2019. okt. 20. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Görögország. Athénból Szalonikiből komppal bárhova el lehet jutni. Nem is drága. És van több tucat sziget ami közül választhatsz.
2019. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Mi Husumba járunk évek óta.
2019. okt. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Horvátországba mind busz mind vonat megy.

Messze menöleg a legszebb ingyenes strandok vannak. A strandok szinte mindenhol ingyenesek, max a fekhelyekért kell fizetni.

A szállás már egy másik kategória,annál ha nem nyúltok a pénztárcába akkor nagyon kakak helyet kaptok.


Èn már bejártam a fél világot, többször voltunk a karib térségben is, horvát tengerpart még mindig lenyügöz minden alkalommal. Habár árban csak azért éri meg mert közel van.

2019. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Horvátország-Montenegró nem rossz, de bármilyen meglepő, Albániában is vannak gyönyörű partszakaszok és olcsó is.

A görög szigeteken vannak árak azért...

2019. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben Korfura mennék.
2019. okt. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam kb 542 tengerpart felkeresése után, hogy a tenger ingyen van mindenütt, bárhova mentem. A vízpartok csak magyarországon fizetősek.

Tengerpartot pedig úgy találsz repülővel, hogy pl használod az azair.com keresőjét, ami a elgjobb fapados kereső.

Most is vannak a télre 6000 Ft-ért retúr jegyek a Vörös tengerhez, de ha ügyes vagy, a nyárra is találsz 10-15 ezer között.

A közösségi közlekedés mindenütt jó lesz.

Annyit írj be, rome2rio és nézd meg, mit dob fel.

2019. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 öves válasza:
Én Bulgáriát javaslom olcsó és tiszta homok a part
2019. okt. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én azt tapasztaltam kb 542 tengerpart felkeresése után, hogy a tenger ingyen van mindenütt, bárhova mentem. "


Akkor kimaradt hollandia, meg az északi tenger, és a balti is.

Hollandiában apálykor is pénzért mehetsz be a wattba mászkálni mezítláb, mert állítólag egészséges a sirályszar a talpnak.

Északon is sok helyen váltanod kell jegyet automatából, és szúrópróba szerüen ellenöriznek.

2019. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szezonon kívül (semmiképp ne augusztusban) Dél-Olaszország! Gyönyörű türkizkék átlátszó a tenger, rengeteg ingyenes szép strand van, isteni az olasz konyha, kisebb városokban aránylag olcsó az élet is (szállás, közlekedés, étkezés stb). Jelenleg is lehet még strandolni, idén kivételesen hosszúra nyúlik a meleg napos idő, tehát akár egy késő szeptember-kora október is szóba jöhet, ilyenkor már tényleg gyerekjáték egy szép és olcsó kis apartmanházat találni :) Mi is mindenhová tömegközlekedéssel járunk. Van fapados járat Wizzairrel és Ryanairrel is heti több nap, van hogy filléres a jegy pl Nápolyba, Rómába, akár Bari vagy Catania. Nézz utána, nem bánnátok meg az biztos!
2019. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mikor? Jövő nyárra szervezed, vagy még idén elmennétek? Nem mindegy.

Ha fontos az ár és a szép tenger, akkor én Albániát vagy Montenegrót ajánlom. Lesznek Balkánra jellemző momentumok, de az ár és a látvány kárpótolni fog.

Albánia szép részei repülővel majd traszferbusszal remekül megközelíthető.


A görög szigetek nagyon szépek és hangulatosak, de viszonylag drágák és sok esetben nagyon ajánlott az autó. Pl Korfut szerintem tömegközlekedéssel/taxival elég nehéz bejárni. De persze attól függ mire van igény, ha nem akarok nagyon bolyongani, elég 1-2 strand, akkor az is tökéletes


Esetleg Európán kívül is lehet gondolkodni, a repjegy lesz sok esetben picit drágább, de a szállás és az árak nem feltétlenül.

Horvátország szerintem drága és a hosszú busz út fárasztóbb, mint a repülés.

2019. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!