Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a tömegközlekedés ki tudja váltani az autót?

Figyelt kérdés
Legfeljebb addig, amíg az ember fiatal vagy amennyiben később sincsen családja. Amíg az az egyetlen feladat, hogy el kell jutni dolgozni, majd onnan haza, addig nincs gond. Torlódás, járatkimaradás, lerobbant járat esetén el lehet nevetgélni, hogy mennyire tehetetlenek a tömegközlekedés szervezői. Lehet gúnyolódni az öltönyben rohangáló, nulla gyakorlati tapasztalattal bíró városvezetőkön is. Kellemes politizálás mellett még akár ismerkedni is lehet. DE amikor az embernek családja lesz kicsit megváltoznak a dolgok. Hirtelen sok lesz a feladat és más dolgokkal kell foglalkozni.
2021. jún. 10. 10:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A tomegkozlekedes nem is minenhol elerheto.

Magyarorszagon egy kis faluban nottem ahol a dunaparti uduloterulet kb 5 km-re volt. Oda nem ment busz, tehat vagy gyalogolsz, biciklizel vagy mesz autoval. A legtobben autoval mentek meg biciklivel.

Mi van akkor ha valaki hajnali 3kor menne haza a kozeli varosbol? Nem jar mar olyan keson busz, az utolso is 11 elott elmegy, az elso meg kb reggel 5kor indul.


En szakmunkas vagyok es sok szerszamot kell vinnem munkaba, anyagokat, letrakat amiket buszon nem tudnek elvinni. Kulfoldon elek, itt nem jo a tomegkozlekedes de ha megis lenne akkor sem megvalosithato az hogy ugy menjek el mashoz dolgozni hogy buszon viszem a szerszamokat. Nem is birnek el egy egesz kisbusznyi szerszamot. Vannak akiknek nincs ceges auto hanem sajattal jarnak es kell par keziszerszam amit szinten nem egyszeru buszon cipelni.

Mikor szakmunkas tanulo voltam akkor is kellett bevinnem par szerszamot, alig fert el a taskamban a buszon. Mikor elmentem dolgozni akkor is kerte a fonok hogy sajat keziszerszamot vigyunk. Alig birtam elvinni a muhelyhez, szerintem nem is 1 nap vittem el az egeszet, vagy robogval mentem es ugy vittem be mindent, nem emlekszek mar ra, majd a muhelyben taroltam ameddig ott dolgoztam.


A lenyeg hogy az autonak nem csak az tulajdonsaga hogy van ules amin ulsz hanem van csomagtarto is amibe tudsz pakolni. Pl elmesz bevasarolni akkor csak egyszerubb betenni 5 szatyrot hatra, mint azt kezben cipelni a buszon.

Latod, a tomegkozlekedes nem tudja kivaltani az autot sok esetben.

2021. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!