Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vegyek jegyet? (Balaton 24)

Vegyek jegyet? (Balaton 24)

Figyelt kérdés
Tehát van ez a balatoni kedvezményes jegy amivel tegyük fel érkezek Bp. felől és eszerint ( [link] Szabadbattyántól érvényes...no de én tegyük fel Kelenföldről érkezek egy IC-vel (Balaton, Tópart) és megyek tovább addig oké, hogy megveszem Fehérvárig a jegyet, de a további 10 km-t Szabadbattyánig? vagy vegyem meg Siófokig?vagy az ajándék a mávtól...merthogy emiatt én nem megyek egy mindenhol megállós sebessel az biztos.

2021. jún. 29. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szabadbattyántól érvényes, tehát odáig rendelkezned kell egyéb utazásra jogosító okmánnyal. Ha ott nem áll meg a vonat, akkor a következő megállóig kell megvenni a jegyet.
2021. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ez így nem abszurd? nem értem miért nem dolgozzák ki jobban ezeket ha már újítanak...
2021. jún. 29. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es, az nem baj , ha nem áll meg ott a vonat. A lényeg, hogy legyen jegyed a teljes utazásra.
2021. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

"De ez így nem abszurd?"

nem

"nem értem miért nem dolgozzák ki jobban ezeket ha már újítanak..."

Ki van az dolgozva. Egyszerűen nem arra való ez a jegy, hogy a világ végéről elmenj a Balatonhoz, hanem arra, hogy a Balaton körül tudj olcsón és korlátlanul kolbászolni.

2021. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4-es akkor miért van kiterjesztve pl. Sümegig az érvényesség szerinted?

ez épp az a mentalitás amikor azt mondják még néhányan vasutas körökben 2021-ben is...hogy a vonat nem a Bp.-n belüli közlekedésre van.

Én úgy látom ez a MÁV oldalán sehol sincs tisztázva csak ez a gond.

2021. jún. 29. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:

"#4-es akkor miért van kiterjesztve pl. Sümegig az érvényesség szerinted?"

Azért, mert ott van egy látványosság... egy nagy határ kő: úgy híjják Sümegi Vár. (meg még van sok más érdekesség is ott) És azért van ide kiterjetsztve, hogy a budapesti panelprolik lássanak ilyent!


"ez épp az a mentalitás amikor azt mondják még néhányan vasutas körökben 2021-ben is...hogy a vonat nem a Bp.-n belüli közlekedésre van."

Tényleg nem! Látod ezzel áruld el magad, hogy gyökér budapesti proli vagy és neked csak az a fontosch, hogy egy szabadstrandon be tudj dobni egy lángost az e-cgitől bűzlő pofádba a lehető legolcsóbban!

Mégegyszer elmondom ember: ez a jegy nem arra van, hogy te Budapestről 990-ét (az appban vásárolval 890-ért) eljuss a Balaton partjára és ott egész nap a hiányzó mellizmaidat mutogasd a gádzsiknak és aztán este hazautazz, hanem azért, hogy nyaralásod _közben_ kényelmesen tudj utazni a tó körül és meg tudj nézni minden látványosságot.


"Én úgy látom ez a MÁV oldalán sehol sincs tisztázva csak ez a gond."

[link]

Centiméterpontosan le van írva!

1. vagy olyan buta vagy hogy nem találtad meg!

2. vagy olyan buta vagy, hogy nem értetted meg!

2021. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy csak nyaralóknak van szánv, de úgylátom te mindent megtudsz magyarázni :D és gyorsan meglátod kinek mennyi agya van.
2021. jún. 29. 23:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja a sümegi váras érvelést pillanatok alatt meglehet kontrázni.
2021. jún. 29. 23:58
 9/10 A kérdező kommentje:
És és a szövegértésedet még kicsit azért te is csiszold, ha már én nem értem a MÁV-ot.
2021. jún. 30. 00:00
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ja a sümegi váras érvelést pillanatok alatt meglehet kontrázni."

Várjuk az értekezésed!

"Nem gondolom, hogy csak nyaralóknak van szánv"

Akkor kinek? :DDDDDDDDDDDD

"A Balaton24 és Balaton72 napijegyekkel a part menti települések turisztikai látnivalói és szórakozóhelyei könnyen és kényelmesen elérhetőek."

Ez az első, kiemelt mondata a fentebb linkelt cikknek.

Ki a jó életnek találták volna ki ezt a jegytípust ha nem a nyaralóknak?

Kettőnk közül nem nekem vannak szövegértési gondjaim.

És látszik, hogy te meg egy fillér...ó tróger vagy aki 300 forintból szerené megúszni az utat is, meg még a szállás is férjen bele és még 3 napi hidegélelem is.... Ezzel nincs is baj, de ha ingyenélő vagy akkor legalább vállald.

2021. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!