Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A hármas metró felújítása...

A hármas metró felújítása miért tart ennyi ideig? Indokolt szerinted?

Figyelt kérdés
Engem utasként nem érint, csak a felszínen kerülgetem a potlóbuszokat. Én azt nem tudom elképzelni, hogy egy normális országban ne csinálnák meg ezt pár hónapon belül.
2021. júl. 24. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy mi a végzettséged/foglalkozásod????


Honnan veszed, hogy pár hónap alatt meg lehetne csinálni...??? Vágyvezérelt gondolkodás?

2021. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kívülállóként, a két jogi diplomámmal sajnos nem tudom felmérni, hogy indokolt-e.

remélem, jön majd pár túlképzett, hiperintelligens szakértő nyolc általánossal, aki majd megmondja, hogy a Gyurcsány-Soros a felelős mindenért, meg a nyugat-európai nemváltó gyermekek hordái, akik épp Brüsszel felől támadják meg az országot.

És a metrót.

2021. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2: az ilyen emberek mindenhez IS értenek.... :)


Jucika a bérelszámolásból, kasszás Erzsi, kazánkovács Józsibácsi. Mindent tudnak. Sőt! Mindent JOBBAN tudnak. :))))))

2021. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lássunk akkor néhány tényt is.


1. A középső szakasz, amin a legtovább dolgoznak, mélyvezetésű, így ott sok munka folyamatot és az anyagbeszállítást nem lehet a felszínről indítva elvégezni, továbbá jóval komolyabb szigetelési munkákra van szükség. Nem véletlenül kezdték már el az északi, legelsőként felújított szakasz lezárásakor este és hétvégente ezt a szigeteléscserét, azóta is folyamatosan dolgoznak rajta, tübingről tübingre haladva.


2. Erősen munkaerőhiányos időszakban kezdtèk a felújítást, ezt te is tapasztalhattad, ha kellett kőművest hívnod az utóbbi 5 évben. Emiatt nem volt reális az egész vonalat egyben lezárni, az exponenciálisan növelte volna a költségeket, a pótláshoz pedig még erős túlzással Üzbegisztánból is kellett volna sofőröket toborozni.


3. Ezzel együtt ne aggódj: minden pénzt meg fog érni az időben történő befejezés , hiszen a kormány és az akkor mèg szintúgy fideszes főváros közötti huzavona miatt gyakorlatilag az utolsó pillanatban kezdtek bele az egészbe és bizony 2023 végéig a teljes pénzügyi zárást meg kell csinálni, ha nem akarják veszni hagyni az uniós támogatást .

2021. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező nem arra kíváncsi miért tart sokáig, hanem amiatt aggódik, higy elkopik a kis kacsója a kormánytekergetéstől. Erre feleljetek! 😊
2021. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"még erős túlzással Üzbegisztánból is kellett volna sofőröket toborozni."

Nem is annyira erős! :D

2021. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónap alatt fizikailag lehetetlen. Gondolj bele, a metró nem csak az alagút. Ezer meg ezer utasnak láthatatlan üzemi terület és más berendezések tartoznak hozzá.
2021. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es metró felújítása idején leginkább nyáron nem járt metró. Engem az érdekelne, hogy ennyivel nehezebb, és több munkával jár a felújítás? Az igaz, hogy hosszabb a vonal, és lesznek liftek is. Én örülök, hogy megcsinálják végre.
2021. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb, rosszabb volt az alagút állapota, a Pesti talaj nem kedvez a metrónak, a fúrás és a felújítás is több munkát ad. És a kapcsolódó részek is javítandó. Pl. ha jól tudom, a három vonal összeköttetésben van a föld alatt is.

A metró óvóhelyként is szolgál, gondolom, azzal is van mit tenni.

2021. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!