Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidéken miért közlekednek...

Vidéken miért közlekednek busszal tömegek?

Figyelt kérdés

Egy nagyvárosban még megértem a nagy távolságok és a nehézkes közlekedés miatt, de egy kis vidéki városban mi értelme van 20 perceket várni a következő járatra, csakhogy 4-5 megállóval arrébb leszálljon az ember? Közben szétunja magát várakozás közben, aztán még a buszon is csak néz ki magából, mert várja, hogy végre leszállhasson már és otthon legyen.


Sokszor látom azt is, hogy akinek nincs közvetlen járata a lakhelyéhez, az megpróbálja elcsípni a csatlakozásokat, de ez jellemzően nem sikerül és akkor megint 20-30 perceket vár a következőre.


Ha kiszámoljuk, akkor csak várakozással ilyen szituációban egy teljes órát is el lehet pazarolni napi szinten, de legyen másfél-két óra, ha munka előtt és után is szerencsétlenül alakul a helyzet.


Míg ha gyalog megindulna, akkor jó eséllyel még a buszjárat előtt hazaér, vagy legalább a járattal egyidejűleg, rossz esetben a busz elmegy előtte és vesztett a gyaloglással kb. 5 percet. Viszont, gyaloglás közben nem unatkozik, tesz az egészségéért és tapasztalatom szerint még az életkedve is jobb lesz az embernek tőle.



2021. júl. 27. 15:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%
Volt párszor, hogy nem vártam kerülővel járó buszra háromnegyed órát, hanem hazagyalogoltam a legrövidebb úton 5 kilométert késő este bicikli úton úgy hogy 1 embert sem láttam útközben 😁 a 5-ből 3-szor legyőztem a buszt, egyszer egyszerre értem be és láttam, egyszer én voltam lassú, mert hallgattam a sáskákat 20 percig fél úton 😁 amikor busszal mentem, mert megvártam, nem volt kedvem gyalogolni, akkor még végig csak én voltam rajta 🤣
2021. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit trollkérdés szaga van ennek, nem?
2021. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Arra nem gondoltál, hogy ezekben a városokban a többség esetleg nem a városi, hanem a helyközi buszra vár a buszmegállókban?
2021. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%
12: kicsit...??? :))))
2021. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

13! Erre meg te ne gondolj! A helyközi buszok csak pár megállóban állnak meg a buszpályaudvarok és a városhatár között, a helyijáratok meg átlag 3-400 méterenként.

Mondjuk a kérdező is megéri a pénzét a 150 ezres egyetemi város Pécsre azt mondja "kis város". 🤣

2021. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nevezzétek trollkérdésnek, de nekem akkor sem világos, hogy a józan ész miért az unatkozva várakozást diktálja, ha egyszer a városban jók a közlekedési lehetőségek, tudnának gyalogolni is, ami praktikusabb és a buszjárat sem annyira sűrű, hogy megérje várni rá. És nem az idősökről meg az ízületi bajos egyénekről beszélek, hanem a hétköznapi emberekről.


A felvetésekre válaszolva.


"Most őszintén, te miért nem gyalogolsz?"


Covid óta átszoktam a gyaloglásra. Ez a kérdés apropója, hogy rájöttem mennyire jobb és időspórolóbb, mint céltalanul ácsingózni a buszmegállóban és vitetni a seggemet 4-5 megállónyit, amit lábbal is meg tudok tenni gond nélkül. Komolyan, eddig 5 előtt busszal még nem értem haza soha munkából, mert olyan rossz a menetrend errefelé, amióta gyaloglok fél négyre otthon vagyok. Reggel nem kell korán kelnem, igazodnom a korai járathoz és így tovább. Tényleg nem értitek? A #11 úgy látom vágja.



"Arra nem gondoltál, hogy ezekben a városokban a többség esetleg nem a városi, hanem a helyközi buszra vár a buszmegállókban?"


A helyközi busz az más, én a helyi járatokról beszélek.

2021. júl. 27. 19:00
 17/25 anonim ***** válasza:
93%

Recskázhatsz erre napokig, attól még a többség jobban jár a busszal.


Neked megéri gyalogolni, ettől még 10-ből 9 közlekedőnek nem. Ennyi a történet, szar neked, hogy ennyitől képes vagy agyvérzés közeli állapotba kerülni.


Sétálj inkább kicsit attól hátha lenyugszol a pi..csába.

2021. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
94%
Attól hogy vidék lehet hogy fő útvonal és sok helyen még járda sincs. Menjen gyalog az úttesten az autók között?
2021. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
#17 Konkrétan mivel jár jobban? Egyedüli jó tulajdonsága a buszozásnak az, hogy nem kell gyalog fáradni (nem mintha fáradtság lenne a gyaloglás...). Minden más csak ellene szól.
2021. júl. 27. 19:58
 20/25 anonim ***** válasza:
83%

19. Te beteg vagy vállon felül!


Honnan tudhatnád h emberek százainak mi a fárasztó es mi nem....?


Nem vagy te autista...? De min aspi...

2021. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!