Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidéken miért közlekednek...

Vidéken miért közlekednek busszal tömegek?

Figyelt kérdés

Egy nagyvárosban még megértem a nagy távolságok és a nehézkes közlekedés miatt, de egy kis vidéki városban mi értelme van 20 perceket várni a következő járatra, csakhogy 4-5 megállóval arrébb leszálljon az ember? Közben szétunja magát várakozás közben, aztán még a buszon is csak néz ki magából, mert várja, hogy végre leszállhasson már és otthon legyen.


Sokszor látom azt is, hogy akinek nincs közvetlen járata a lakhelyéhez, az megpróbálja elcsípni a csatlakozásokat, de ez jellemzően nem sikerül és akkor megint 20-30 perceket vár a következőre.


Ha kiszámoljuk, akkor csak várakozással ilyen szituációban egy teljes órát is el lehet pazarolni napi szinten, de legyen másfél-két óra, ha munka előtt és után is szerencsétlenül alakul a helyzet.


Míg ha gyalog megindulna, akkor jó eséllyel még a buszjárat előtt hazaér, vagy legalább a járattal egyidejűleg, rossz esetben a busz elmegy előtte és vesztett a gyaloglással kb. 5 percet. Viszont, gyaloglás közben nem unatkozik, tesz az egészségéért és tapasztalatom szerint még az életkedve is jobb lesz az embernek tőle.



2021. júl. 27. 15:44
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Azt állítottad, hogy jobban járnak a busszal, de ezek szerint nem tudsz rá példát mondani? :)
2021. júl. 27. 20:35
 22/25 anonim válasza:
13%
Én egyetértek a kérdezővel. Tényleg rossz nézni ezeket az embereket. Budapestiként még olyat is tapasztalok, hogy az emberek szándékosan lekésik a járművet csak azért, hogy később érkezzenek haza. Ez különösen zavaró, amikor másokat akadályoznak. Pl. a Kvassay hídnál sokan kényelmesen battyognak az azonnal induló HÉV után, miközben 20-30 embert feltartanak, akik szeretnének hazaérni.
2021. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
90%
Ez mindig egyéni választás kérdése, nem lehet univerzális választ adni rá.
2021. júl. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy szokott lenni, hogy te nem látod, a vonatozás másik végén már gyalogolt kétszer 3 km-t, és még a busz végétől is 1 km-re a háza. Aztán majd még boltba is el fog gyalogolni aznap. Úgy van vele, csakaazértisból kihasználja legalabb azt a szakaszt, ahol van busz, nem arról híres a vidék, hogy aztán mindenhol máshol is lenne.
2021. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva nem értem, városokban, ahol van helyiközlekedés, és a busz 5-10 percenként jön, sokan meg egy megállót utaznak. Miért?
2021. aug. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!