Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten tényleg sok a...

Budapesten tényleg sok a zsebtolvaj? Félek, hogy kirabolnak majd.

Figyelt kérdés
Ősztől Pesten fogok tanulni, és már előre félek az emberektől akikkel nap mint nap találkozok majd villamoson, egyetemre utazva. Tényleg annyira oda kell figyelni a rablókra, mint mondják? Vékony fiú vagyok, így engem valószínűleg simán ki tudnának rabolni, ha akarnának, megvédeni nem igen tudnám magam. Rablás alatt nem feltétlen ilyen késeléses szitukra gondolok (bár olyanról is sokat hallottam), hanem ilyenekre, hogy kikapják a kezemből a táskát, telefont a villamoson stb… Hogyan előzhetném meg a bajt?

2021. aug. 17. 01:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
4-es, 6-os járatok mennyire veszélyesek? Akik ezzel közlekednek, éltetek már át valami hasonlót a fent leírtakhoz?
2021. aug. 17. 01:59
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem jellemző a város egészére. A 4-es 6-os nagyon zsúfolt, szoktak zsebesek lenni, úgyhogy jobb, ha nem a hátsó zsebedben vannak a cuccaid, és a táskát is magad előtt tartod.
2021. aug. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
14 éves koromban kerültem Pestre tanulni. Tipikusan az a gyerek voltam aki ha volt Pesten akkor is csak kocsival volt, alig tömegközlekedett a városban. Falun/kisvárosokban meg azért elég más az egész. Lány létemre viszont soha nem történt semmi ilyesmi probléma. Ha kellően vigyázol, figyelsz a cuccaidra és a körülötted lévő embereket, történéseket is figyeled akkor nem hiszem hogy sok problémád lesz. Illetve az sem hátrány ha nem lóbálod az értéktárgyaid. Nyugodtan telefonozz mondjuk de akkor erősen fogj rá a telefonra hogyha valaki esetleg megpróbálná kivenni a kezedből akkor se sikerüljön neki. A hátizsákokat én magam elé szoktam venni és a pántot 1x átcsavarom a kezemen így ezt sem tudják csak úgy kikapni. Napi szinten utazom a 4/6-oson és soha nem volt semmi. Az meg hogy valaki rád támad-e pl késsel az a szerencse kérdése. Direktben természetesen ne provokálj senkit de mostanában annyi esetet hallani hogy ilyen semmilyen okok miatt is szúrtak le embereket hogy az hihetetlen, ez ellen semmit nem tudsz tenni max annyit hogy olvadj bele a tömegbe. De ha arányaiban nézzük akkor havonta több millió utas van Budapesten ezeknek nagyon kis százalékában történik lopás, támadás meg még kevesebb esetben. Lényeg az hogy azért figyelj, de ne stresszeld túl az egészet. Ha látják hogy izzadsz, remegsz a stressztől akkor csak még jobb célpont lehetsz.
2021. aug. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hordj hátizsákot vagy válltáskát "átvetve", ezeket nem kapják le csak úgy, egy villamosozást meg bírjál már ki anélkül, hogy a telefonod buzerálnád.
2021. aug. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit előítéletes vagy, vagy nagyon telebeszélték a fejed. Nyilván főváros, több ember, több a “rossz”ember is, de azért túlzás amit írsz… Persze vannak olyan környékek ahol jobban kell figyelni, vagy ahogy előttem is írják, a tömegközlekedésen stb.

De azért ne hidd azt hogy itt a fővárosban mindenki tolvaj csak rád várunk, hogy elrabol hassuk az iskola táskádat...

2021. aug. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

2-es, lehet, hogy ez nem szándékos, de nekem az jött le a válaszodból mintha a késelés esélye nagyobb volna a zseblopásénál, ami persze nem igaz.


Pár tény:

1. Budapest biztonságos város

2. A legtöbb közterületi bűncselekmény lopás, történetesen zseblopás. Ezek könnyen elkerülhetők, hiszen elég csak arra figyelni, hogy ne legyen könnyen elérhető helyen (pl. farzsebben, hátralógatott táskában) érték.

3. Az erőszakos bűncselekmények, pláne késelések száma egészen elenyésző. Nyilván ha mégis történik ilyen , azt azonnal tudod, végigfut a médiàn, rontva a biztonságérzeteden. Holott az ilyen esete többsége nem is random ismeretlenek ellen irányul.

4. Verekedések, garázdaságok is előfordulnak, de ezekből elég könnyű kimaradni és ugyanúgy nem jellemzőek , mint a rablások, késelések, ráadásul erre is igaz, hogy nem random emberekbe kötnek bele. Ha mégis, az nyilván hírértékkel bír és tudsz róla, megint csak beparázol tőle, igazából feleslegesen.


5. Kifosztás. Ha elalszol a 4-6-os villamoson, akkor igen jó esélyed van erre. Ezt kàr tagadni , szinte hetente hallani ilyesmiről. Ne aludj a villamoson!


6. Telefon kikapása a kezedből. Hát, ez is inkább ritkaság, hír van belőle, de azért mégis valósabb veszélynek mondanám, mint a többi rablást , keselest vagy a verekedést. E tekintetben a legjobb, ha figyeled a környezetedet és megállók környékén inkább arra figyelsz és a telefonodat védettebb pozícióban tartod. Külön segít, ha nem ajtó közelében vagy.

2021. aug. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Karmelita kolostorban van a fővezérük.
2021. aug. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
A parlament környékét kerüld nagy ívben.
2021. aug. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Villamoson táskát a hátadról vedd le. Világéletemben pesti voltam, kétszer pakoltak ki, mindkétszer úgy, hogy a tömegben nem vettem le a hátizsákot időben, és beszorítottak.
2021. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Én 9 évig éltem Budapesten, soha egy zsebemet sem lopták el.
2021. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!