Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten tényleg sok a...

Budapesten tényleg sok a zsebtolvaj? Félek, hogy kirabolnak majd.

Figyelt kérdés
Ősztől Pesten fogok tanulni, és már előre félek az emberektől akikkel nap mint nap találkozok majd villamoson, egyetemre utazva. Tényleg annyira oda kell figyelni a rablókra, mint mondják? Vékony fiú vagyok, így engem valószínűleg simán ki tudnának rabolni, ha akarnának, megvédeni nem igen tudnám magam. Rablás alatt nem feltétlen ilyen késeléses szitukra gondolok (bár olyanról is sokat hallottam), hanem ilyenekre, hogy kikapják a kezemből a táskát, telefont a villamoson stb… Hogyan előzhetném meg a bajt?

2021. aug. 17. 01:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

64 éves vagyok és pesti.

Egyszer loptak meg villamoson. Megpedig úgy, higy láttam a gyanús figurákat, és ezért másik ajtón szálltam fel, szorosan figva a válltáskámat. Mégis megtörtént.

A képüket azert megnéztem volna.

Ugyanis kb. ötven darab lottószelvényt vettek ki, nulla fieint értékben.

Nagyon regen történt, akkor még másképpen ment a figadás.

Ezek a papírlapok a mai segédszelvényekhez hasonlíthatók voltak. Azan számomra, a tolvaj számára ertéktelen.

2021. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

4-es, 6-os, 1-es.

Engem már kizsebeltek. Pedig résen lehettem volna.

A gyerekekkel voltunk az Iparművészeti Múzeumban.

Hazafelé az aluljárón keresztül mentünk a 4-6-os megállójába.

Útközben kivettem a papírzsebkendőt a táskámból, ami egy kics,

lapos, mágnes záras volt. Láttam, hogy egy nő nézett nagyon, majd beintett a szemével, bólogatott valakinek a hátam mögött. Fura volt,

de nem törődtem vele. Utólag rekonsturáltam, hogy mi történhetett.

A gyerekekkel a villamosmegálló korlátjánál álltam. Ők az útnak háttal, én velük szemben. Nyafiztak, hogy menjünk a Mekibe. Mondtam, hogy mindössze 2 ezer forintom van, még fizetésig 10 nap, Mekire a pénzem nincs. Olcsóbb, ha megveszem a darált húst és megcsinálom nekik.

Nemsokára érkezett a villamos. Tömeg, egy lökést éreztem, hátranézek, és nyitva a táskám. Azonnal rekonsturáltam, hogy megloptak. Mellettem állt egy férfi és nagyon nézett. Éreztem, hogy ő a hátvéd, lopott, továbbadta,

ott maradt, hogy mi fog történni. Azt mondtam a lányoknak: a kva életbe, az utolsó 10 ezer Ft-omat lopták el. Remélem, hogy laposra verték egymást a "hiányzó" 8 ezer Ft. miatt. Így volt. Soha többet nem vettem mágnes záras táskát. Csak és csak is cipzárast és mindenféle belső fiókokkal, cipzárakkal.

2021. aug. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
Bérletet nyakba akasztósan, táskát kabát alatt, magad előtt. MINDIG alkalom szüli a tolvajt. Budapest, Budapest, te csodás.
2021. aug. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen bárhol előfordulhat, nem értem miért kell kihegyezni a fővárosra?


Én Pesten lakom lassan 30 éve, soha nem történt velem ilyesmi, ellenben Szilvásváradon egy panzióban ellopták a táskámat…


Van ilyen

2021. aug. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lobogtatod a 20ezrest a villamoson, akkor nem fognak meglopni.
2021. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!