Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudom, hogy melyik...

Honnan tudom, hogy melyik vasútállomáson melyik oldalon kell leszállni?

Figyelt kérdés
Vonattal fogok menni hétvégén, de ritkán szoktam magam utazni vonaton, meg amúgy is ritkán. Arra emlékszek csak, hogy valamikor egyik oldalon kell le/felszállni, valamikor meg a másik oldalon. Ezt honnan fogom tudni? Mi van, ha a rossz oldalon próbálkozok? Bocsi, ha h.lye kérdés, de tényleg nagyon ritkán vonatozok, és nem tudom a menetét. A legjobb lenne, ha valaki szintén ott száll le, akkor előre engedem, de nem egy annyira forgalmas állomáson szállnék le, nem kizárt, hogy egyedül szállok le ott.

2021. szept. 9. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Hát akinek még ez is megoldhatatlan probléma az ne mozduljon ki a tanyáról.
2021. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem sötétben egy kicsi állomáson szállsz le, akkor látod. Kalauzt is megkérdezheted, vagy más utastársakat.

SZabály nincs rá, vagy olyan jegyzék se, amiben megnézhetnéd. Mert ugye az se biztos, hogy a vonat mindig ugyanarra a vágányra fut be.

2021. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Kinyitod a szemed.
2021. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

A legjobb, ha az első kocsiba szállsz, ugyanis így lesz a legtöbb időd tájékozódni. Az érkező vonatból látni fogod, merre esik az állomàsépület, alapesetben erre kell leszállnod. Ha ott peront nem látsz, nézd meg a másik oldalon. Van, hogy nagyon alacsony a peron, szóval állj közel az ablakhoz, hogy lásd, mi a pontos helyzet.


És ha valamièrt mégsem sikerül leszállnod, soha ne ugorj ki a már mozgó vonatból, inkább húzz vészféket.

2021. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

#4

Jó de majdhonnan tudja hogy melyik oldalon lesz a vonat amire fel kell szállni? És mi lesz ha egyik oldalon se lesz, akkor mire száll fel?

2021. szept. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem titok akkor megmondod hogy hol kell leszállnod és melyik irányból ész?
2021. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat.

Az elsőnek és a 3-nak: ha nem tudtok normális választ adni, akkor nem muszáj feleslegesen kommentelni. Van, amikor az állomás épülete egyik oldalon van, de valójában a másikon kell leszállni, és semmilyen peron nincs, amiről ezt bentről látnám, utaztam már egyszer így, ezért vagyok bizonytalan benne. A kalauztól nem tudom mennyire ciki ezt megkérdezni.

Amúgy a vonatnak csak az az ajtaja nyílik ki, amelyiken le lehet szállni, vagy amúgy a másik is nyílna? Ez személyvonat ahogy olvastam róla.

2021. szept. 9. 18:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Régieknél biztos, hogy mindegyik oldal nyílik. Ami elektronikusan van zárva, azoknál lehet, hogy a rossz oldalt ki se engedi nyílni.
2021. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#5 na ez meg a másik, hogy elfele menet még jó, mert egy nagy állomásról megyek kicsire, a nagyon làtom, hogy melyik vágányról indul, ott nincs baj,visszafele viszont a kis gagyi állomáson nem lesz kiírva, ahogy néztem ott semmi nincs.
2021. szept. 9. 18:27
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

9

Hallássérült vagy esetleg? Mert ha nem akkor bemondják a kisebb állomásokon is hogy melyik vágány.

2021. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!