Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudom, hogy melyik...

Honnan tudom, hogy melyik vasútállomáson melyik oldalon kell leszállni?

Figyelt kérdés
Vonattal fogok menni hétvégén, de ritkán szoktam magam utazni vonaton, meg amúgy is ritkán. Arra emlékszek csak, hogy valamikor egyik oldalon kell le/felszállni, valamikor meg a másik oldalon. Ezt honnan fogom tudni? Mi van, ha a rossz oldalon próbálkozok? Bocsi, ha h.lye kérdés, de tényleg nagyon ritkán vonatozok, és nem tudom a menetét. A legjobb lenne, ha valaki szintén ott száll le, akkor előre engedem, de nem egy annyira forgalmas állomáson szállnék le, nem kizárt, hogy egyedül szállok le ott.

2021. szept. 9. 17:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10 nem vagyok. Mondjuk erre nem gondoltam, làtszik ritkán utazok. XD
2021. szept. 9. 18:34
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ahol alacsony a peron, azért ott is látszik, ha az ablakból figyeled. De mondom, próbáld az állomás felőli oldalt és ha ott nincs peron, akkor a másik oldalon próbálkozz.


Azt meg nem tudom értelmezni, hogy miért lenne ciki megkérdezni a leszállàs oldalát a jegyvizsgálótól. Ez a munkája része, nem? Tájékoztatja az utasokat, ezért fizetik.

2021. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kinyitod az ajtót, ha látod, hogy nincs peron, akkor becsukod és a túloldali ajtón próbálkozol.


De amúgy a modernebb személykocsikon, motorkocsikon csak a helyes oldalon fog nyílni az ajtó.

2021. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pipát adtam az első és harmadik válaszolónak. Ugyan meglehetett volna fogalmazni kevésbé bunkó módon is, de igazuk van. Látni fogod. Valószínű az is, hogy több utas száll fel/le veled együtt. A vonatok általában állnak is annyit az állomáson, hogy ha esetleg nem jön be az egyik oldal, átmész a másikra. De én sem értem miért nem vagy képes megmondani honnan hova mész. Titok? Vagy félsz, hogy megfelelő személyre szabott választ tudunk adni, ami ér is valamit?
2021. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy melyik oldalon szállsz le? Az a lényeg, hogy lent vagy. Ha valaki ezt szóvá teszi, megmondod nekik, hogy basszák meg a láthatatlan peronjukat.
2021. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na megvolt minden, rendben alakult végül, mostmár megtanulom a végén. Viszont visszafele majdnem rossz vonatra szálltam fel, hála a precíz kiírásnak, mert ami egyértelműen feketén-fehéren ki volt írva az állomáson friss dátummal, az a valóságban véletlenül sem úgy volt. Kész szerencse, hogy időben meg tudtam kérdezni egy utast, és aztán a jó vonatra szálltam fel. Amúgy ezt leszámítva az elfele út, és a leszállás a jó oldalon sima volt.
2021. szept. 18. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!