Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az összes buszsofőr jól vezet?

Az összes buszsofőr jól vezet?

Figyelt kérdés
2021. okt. 10. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Nálunk van egy papa, aki mindig lefékez a körforgalom előtt, és megvárja, amíg Alsóbüdösfütykösről is ideér mindenki.
2021. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokat buszozok, de soha egy koccanás se volt, szóval gondolom igen.
2021. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Az 5-ösön pár hete volt egy Mad Max driver. De komolyan, először is mindig akkora nekiugrással indult el, hogy az utasok dőltek mint a krumpliszsák minden megálló után, leszálláskor meg max. pár másodpercig tartotta nyitva az ajtót, utána jelzőhang + ajtózárás, faszinak a lába még az ajtóban volt, ajtó bekapja, busz elindul, faszi üvöltve nekicsattan a megállótáblának, mert a buszocska vitte magával, hát beszartam a röhögéstől, mintha egy rajzfilmben lettem volna. 😂😅😆
2021. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem.


A bkv-n többször kifogtam már olyan sofőrt, aki állandóan erősen lüktetve fékezgetett, alig tudtak kapaszkodni az utasok, a megállóba beálláskor felment a járdaszegélyre, stb.

És akkor ezek még csak a kisebb dolgok, ott van még pl. az is aki a Thököly-n elsodorta a biciklist.

2021. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elvileg múltkor egy buszsofőr vitt telekocisval, és nem tudott beparkolni két autó közé egy suzukival....
2021. okt. 10. 19:41
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mi számít jónak. Nagyon sokan elég agresszívan vezetnek, viszont mivel egész nap az úton vannak sokan már több tíz éve, ezért már jól érzik a jármű méreteit, tudnak vele magabiztosan manőverezni szűk helyeken is, illetve balesetmentesen közlekedni a forgalomban. Ha ettől már jónak számítanak, akkor igen, de véleményem szerint a túlságosan is dinamikus vezetés sokszor rontja az összképet.
2021. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amikor gimibe jártam busszal, volt egy (barna bőrű) sofőr, aki általában a padlógázt és a padlóféket váltogatta. Később megértettem az okát, mert hallottam, hogy kirúgták azért, mert részegen vezetett.
2021. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezerféle buszsofőr van, nyilván sokféle képességgel. Nekem a kedvencem az volt, aki a lecsukódó félsorompók között szlalomozott át velünk és utána mindenkit “megnyugtatott” , hogy látta a piros jelzést, csak nem fogott a fék!
2021. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem!

A béreltek (Volán, külterületi járatok) gagyik, még a megállóba sem tudnak beállni. A szg. vizsgán meghúznák őket, 10 centi max és párhuzamosság, ezzel szemben olyan 40 centis távokat szoktak adni a padkához, hogy az idősek segítség nélkül le sem tudnak szállni...

Viszont az M3 pótlósok nagyon tudnak, agilitás és 2cm!

2021. okt. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy profik, csak az idegállapotuk nem megfelelő a munkához néha (elég sokszor). Biciklivel volt már halálfélelmem többször a padkára leszorító busz miatt Budapesten. Utasként többször találkoztam tajtékzó dühös emberrel. Egyik ki volt akadva azon, hogy 2 nagy csomaggal nem elég sportosan pattanok fel a buszra. Sértőt mondott a vélt iskolai végzettségemre, én meg annyit mondtam: te meg ha jártál volna iskolába, nem ezt a szrt kéne vezetned. Olyan dühös lett, majdnem koccant, körülnézés nélkül elindult, aztán jöttek mellette. Satufék, utasok előre zuhantak. Padlógáz-padlófék, egybites gázzal mentünk végig. Mikor leszálltam, megkérdezték többen az utasok, mi volt a probléma. Hát, velem semmi. A BKV 98-as járatán szoktak pl ilyen idegroncs sofőrök lenni, mert az már Mucsasziti környéken jár.
2021. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!