Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan akadt ki rám a buszsof...

Jogosan akadt ki rám a buszsofőr, amiért apróval fizettem neki?

Figyelt kérdés

2000 forintnál kevesebb összeget kellett fizetnem, valamint ebből ezer forint 200, 100 forintosokból volt meg, a többi 50-es, húszas.

Kiabált is velem emiatt.



2021. nov. 2. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Ha jogilag nézzük nem. Az 5 Ft-os és a 20 ezrest is el kell fogadniuk.

Ha etikailag vizsgáljuk a helyzetet teljesen érthető, hogy ki volt akadva. Lehet késésben volt, vagy nem tud kellően jól számolni, nem tud visszaadni stb.

Tanulság meg legyen az, hogy a telefon tokodban egy kisebb bankjegyet hordasz a kellemetlenségek elkerülése érdekében.

2021. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Időben el tudtunk indulni, és a kiabálása több időt emésztett fel, mint a számolás...
2021. nov. 2. 13:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Visszaadnia sem kellett, mert nagyon pontosan adtam neki.
2021. nov. 2. 13:24
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem jogosan. De ahogy elmondod, lehet, hogy a stílusod zavarta inkább, nem a sok pénzérme.
2021. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
5, tisztelettudóan viselkedtem vele... Amikor kiabált sem szóltam semmit, csak elmentem helyet keresni...
2021. nov. 2. 13:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kiabálhat, semmiféle okból. Ő egy szolgáltató vállalat alkalmazottja, nem anyukád vagy apukád. tőlük sem lenne szép.

Az utazási feltételekben nem tudom mi áll. Lehet, pontos összeget várnak el, de nem hiszem. Pest más, itt ki kell számolni előre pontosan. Azért igyekeznek megoldani itt is.

2021. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont az ilyenek miatt veszem online a jegyem, amióta bevezették. Rettentően utàltam, hogy ha papír pénzből kellett visszaadni, akkor az volt a baj, ha pontosan kikészített aprót kapott, akkor pedig az.

Az pedig egyenesen hányinger volt, hogy 5 esetből min 2x külön szólni kellett, hogy a jegyet is szeretném megkapni, nem csak kifizetném… 🤬 Online jegy, felszallaskor csippant, pontosan fizetek, és a jegy is megmarad kb örökre…

2021. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon gáz, ha emiatt kiabál, az ilyen kecskét vezessen, ne buszt. Teljesen normális , hétköznapi dolog, hogy valakinek sok aprója van , így azt oda próbálja adni egy buszsofőrnek, akik köztudottan rá vannak szorulva arra, hogy sok váltópénzük legyen. Erre jön egy ilyen paraszt sofőr és pont a sok aprón akad ki. Egészen hihetetlen.
2021. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Indokolatlanul nagy címletet (pl. 200 Ft fizetésekor 10000), valamint 50-nél több fémpénzt nem kötelező elfogadnia. De ezen kívül bármivel fizethetsz, ha úgy jön ki, akár 50 db 5 Ft-ost is át kell venni a sofőrnek. Az örömtől ugrálnia és a hálától könnyes szemmel a kezedet csókolgatnia nem kötelező, de az apródat el kell fogadnia. Ez ugyanúgy a munkája része, mint a kormány tekergetése.

[link]

A helyedben felírtam volna a rendszámot és az indulási időpontot, és írtam volna egy e-mailt a Volánbusznak, hátha tudnak hatni egy kicsit a modorára.

2021. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Divatt lett ez már kb mindenhol.

Mentem kajálni a büfébe délben, 920 Ft-ot kellett fizetnem 2000est adtam. Nyílik a kassza, tömve minden létező címlettel, meg 10 kg apróval de azért nagyflegmán odaszól, hogy kisebbb nincsen? Miért bazd már a 2000es sem hivatalos fizetőeszköz?

2021. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!