Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen feltételekkel választan...

Milyen feltételekkel választanád Európán belüli utazáshoz inkább a vasutat a repülés helyett?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várnám,aki fontolóra venné a dolgot, annak ellenére,hogy az utazási idő nyilvánvalóan hosszabb és a vasúti közlekedés olyan, amilyen.

A repülés előnyeit nem kell felsorolni, tisztában vagyok vele, hogy aki inkább azt választja, miért teszi.

Az is érdekelne, milyen típusú utazás, úticél vagy kedvezmény lenne,ami esetén (esetleg) választanád a vasutat.

Egy dolgozat elkészítéséhez lenne szükségem a véleményetekre.

Köszönöm szépen annak,aki válaszol.


2022. jan. 13. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Az számít, hogy f.s.k a repüléstől és nincs az a pénz, amiért felülnék egy repülőre? Nem érdekel, hogy statisztikailag az a legbiztonságosabb, én még olyan vonatbalesetről nem hallottam, aminek ne lettek volna túlélői, olyen repülőgép-katasztrófáról viszont annál többről!
2022. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben maga az utazás is cél, nem csak az úticél. (Ennek a mondatnak van értelme?)

Hogy mondjuk látni akarod a tájat a vonatablakból. Szokták mondani, hogy Angliából Skóciába érdemes vonattal menni, mert szép, például.

2022. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, alapvetően ez is egy jó indok.

Erre viszont nem tudok alapozni egy új nemzetközi kedvezményt 😊

Az érdekelne,hogy pl milyen ár vagy feltétel lenne az,ami miatt inkább vonatra szállnál?

2022. jan. 13. 14:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonat, hanem távolsági busz, de nekem egyszer az volt a szempont, hogy három nagy táskát vittem magammal, a repülőn meg csak egyet lehet. Az is fél Európán keresztül történt.
2022. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a reptéri becsekkolással és a Ferihegyre való kijutással, illetve az adott város repteréről való bejutással együtt gyorsabb a központból központba közlekedő vonat, addig meg sem fontolnám a repülőt, ezek után részlet kérdése. Például Párizsba egyértelműen repülő, Münchenbe viszont inkább vonat, mert míg előbbibe nem jár közvetlen vonat, addig utóbbiba napi több is. Egyébként életemben két helyre repültem, Charleroi (Belgium) és Berlin, mindkét helyre valószínűleg ma is a repülőt választanám. Berlin esetében megfontolandó a vonat is, de valószínűleg ismét a repülő nyerne.
2022. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Árban ne legyen lényegesen drágább, legyenek jó, elérhető árú fedélzeti szolgáltatások és a menetidő se legyen a repülés bruttó idejénél 2-3x több. Utóbbi feltétel nyilván szűkíti a kört, de hát huszonévesen végigzakatoltam Budapesttől Baranovicsiig, Kijevig, Kisinyovig, Szarajevóig, Nürnbergig és baráti társaságban igazán remek buli volt, ám mondjuk családos utazásként már nehezen tudom elképzelni.
2022. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6-tal értek egyet. Ha az út közbeni dolgok is számítanak, akkor vonat.

Meg persze az idő: a mai világban (árak, fizetések) örül az ember, ha 3-4 napra el tud menni az ember külföldre nyaralni, kirándulni, ebbe nem feltétlenül fér bele, hogy 2 nap tisztán utazás legyen.

2022. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6

Lényegesen drágább mitől?

A fapados legolcsóbb jegyektől?

Neked mi az az ár , amikor már egyértelműen az alapján döntesz?

2022. jan. 13. 15:42
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahová lehet, oda a vonatot. Nem kell szórakozni a reptérre jutással, becsekkolással, biztonsági ellenőrzéssel, csomagfeladással stb.
2022. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
A fapadosok elterjedése óta civilizáltabb a távolsági vonatok utazóközönsége, mint a repülőé.
2022. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!