Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kényszeríthet-e a busz vezetőj...

Kényszeríthet-e a busz vezetője indokolatlanul, hogy ne az első ajtón szálljak le? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Budapest, éjszakai busz. Összesen két utas, én és még 1 ember. Elöl ültem, jeleztem. Az igaz, hogy rányomta az automata bemondást, hogy leszálláshoz a hátsó ajtókat vegyék igénybe, de bevallom őszintén, nem láttam értelmét, jeleztem elöl, ahol ültem. Erre megáll és kinyitja hátul. Mondom neki: ez komoly, hogy menjek hátra leszállni, amikor nincs felszálló, éjjel 2 óra van és neki ugyanaz megnyomni az első ajtó nyitó gombot mint a hátsót, mire ő, hogy "hallotta a bemondást". (Ezt azért találták ki, hogy forgalmas időszakban ne akadályozza a leszállás a menetrend betartását, ne torlódjanak a le-felszállók, világos). De ilyenkor totál baromság ezt erőltetni. Amúgy ezzel a járattal járok dolgozni, amikor délelőttös vagyok és még sohasem volt erre példa. És ezt a bemondást se erőlteti egyik járművezető sem. Ez 1 hete történt. Azóta sem volt egyszer sem, csak ez a pali csinálta ezt (PKN-601 márc.9. vasárnap 03:15-kor). Vajon jó érzés volt neki keménykedni az egy szem leszálló utasával a külvárosban az éjszaka közepén? Vagy másra nem áll fel neki?

2022. jan. 15. 04:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Fölösleges kekeckedés volt a sofőrtől. Megmutatta, hogy ki a világ ura.
2022. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%

#10:

Mi lenne, ha befejeznéd a felesleges hápogást és máshol mantráznád a #szabályokazértvannakhogymegszegjük-féle hülyeségeidet? Az talán nem felesleges konfliktus, hogy valaki képtelen pár métert hátrahúzni és leszállni az egyik közvetlen az első után következő középső ajtón? Akkora távolság? NEM. Mozgássérült volt az utas? NEM. Mozgássérült utas az első ajtón száll fel? NEM. Mozgássérült utas előre megy az első ajtóhoz csakúgy? NEM. TE IS vedd már észre magad, hápogi.

2022. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
#13 Mindketten kekeckedtek, te nagyon okos.
2022. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Elég érdekes válaszok születtek, köszönöm mindenkinek! (Azoknak is, akik nem értenek egyet velem, tiszteletben tartok minden véleményt). Igazatok van, hogy felesleges kekeckedés volt az én részemről is. Ugyanakkor valaki azt írta, hogy tipikusan az a fajta utas vagyok, aki biztos fölnyomja a palit a munkahelyén - nem, eszembe se jutott ilyet csinálni, mit érnék vele? Már én is jót mosolygok ezen az eseten. "Valahol mindenki császár" - hát most az úriember megmutatta, hogy abban a szituban ő a császár és ha ettől boldogabb lett, hát egészségére. Viszont azt senki nem kérdezte meg, hogy mi lett a történet vége? Elárulom: nem szálltam le, mert az utolsó megálló és a végállomás közé megysek, mindegy, hogy honnan sétálok előre/vissza, szóval inkább a vá.-ig mentem és onnan visszasétáltam, érdekes, hogy a végállomáson már ki bírta nyitni az összes ajtót, mert ugyebár ott kötelező, he-he :)) Jujj, de gonosz vagyok, jöhetnek az ekézések :)
2022. jan. 16. 13:03
 15/15 anonim ***** válasza:
84%

12-es, mi ez a stílus? "Hülyeség", "ne hápogj", stb. Kulturáltan formáltam véleményt - eddig, te büdös paraszt.


De akkor hajrá, tedd meg, keresd elő, hogy hol van leírva jogilag kötelező érvényű szabályként vagy akár belsős forgalmi utasításban, hogy a BKK elsőajtós felszállási rendszerű járatain csak és kizárólag hátul lehet leszállni? Én utánanéztem, veled ellentétben. Na, mutasd már, bunkókám!


Tehát megint ott tartunk - és csökevényes agyaddal ezt nem fogod fel - hogy a szolgáltató képviselőjeként NEM kérheted számon az utasodon (ügyfeled!) azt, ami nem egy kötelező érvényű szabály. (Direkt megnéztem, a bemondás is csak kér, a hivatalos EAF tájékoztató is csak kèr. De nem utasít és nem tilt.)


És amúgy is wtf, éjjel 2 volt, 3 utas az egész buszon, hát nem totál kūrva mindegy egy vezérnek, hogy billent/nyom egyet azon a nyomorék gombon?


(Bocs a személyeskedésért, de te kezdted.)

2022. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!