Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Lajosmizséről hajnali 2 óra...

A Lajosmizséről hajnali 2 óra 57 perckor Esztergomba induló vonatot miért szüntették meg?

Figyelt kérdés
Talán vannak itt akik még emlékeznek hogy pár éve a Lajosmizséről induló első hajnali vonat nem a nyugatiba,hanem Esztergomba ment.Zugló után nem balra kanyarodott a Nyugati felé,hanem jobbra Rákosrendező felé és úgy ment tovább Esztergom felé.Az miért nem volt úgy jó?

2022. jan. 18. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom nem érte meg, nem volt elég utas.
2022. jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a vonat volt Lajosmizséről az első pesti vonat és Pestről az első esztergomi vonat.Viszont ha jól emlékszem Esztergomból Lajosmizsére már nem ment vissza a vonat.Csak nyugatiig.
2022. jan. 18. 23:56
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Már nem nagyon van értelme, mert az esztergomi vonal fel lett újítva és flirt/kiss szerelvények közlekednek. Lajosmizséről az uzsgyit vagy a csörgő ingát teljesen felesleges lenne oda beforgatni. Átszállással együtt is rövidebb így a menetidő szerintem.

Meg az micsoda jóság lenne ha a csörgő kileheli a lelkét valahol Esztergom felé félúton a reggeli csúcsban? :DDDDD

2022. jan. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3 én szívesen látnék itt az esztergomi vonalon uzsgyit vagy csörgőt,egy kis nosztalgia lenne legalább:)20 éve még az esztergomi vonalon is ugyanazok a vonatok jártak mint most a Lajosmizsein.
2022. jan. 19. 00:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És ezért ponzostúl le? :D

Hidd el rajtad kivül kb még max fél tucat vasútb.i van aki szívesen nosztalicskázna.

Sok10ezer embernek meg csak eljutási lehetőség a vonat és minél előbb le akarja tudni az utat.

Én is szeretem a vonatokat, le is húztam 25 évet a vasúton, fotóztam is őket sok éven keresztül. De ha arról van szó, hogy biztosan eljussak az úti célomhoz akkor inkább egy modern motorvonat mint egy lepukkant sittes inga, pláne csörgővel.

Szokj hozzá a gondolathoz, hogy ezek a csömölletek ki fognak kopni a nagyfalu környékéről. Majd marad mutatóba néhány darab, azokat majd körbenyálazhatod a múzeumban.

2022. jan. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én szívesen látnék az esztergomi vonalon Desirokat és Bzmotokat is.Jók a Flirt meg a Kiss emeletes vonatok is,de azért örülnék ha látnék errefelé is 1-2 régi darabot:)
2022. jan. 19. 00:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Esztergom-Komárom vasútvonalon vannak Bzmotokat,szeretek is utazni rajtuk:)
2022. jan. 19. 00:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem fognak arra menni utasforgalomban érted már meg! A Bz-t hogyan lehetne már beilleszteni a menetrendbe? :D
2022. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bz-t talán nem,de egy Desirot be lehetne illeszteni szerintem,azok is jól mennek:)
2022. jan. 19. 00:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Desirokról jobb nem beszélni, mikor egyik motor nem megy a másik a vizet forralja, az a legjobb.
2022. jan. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!