Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen HÉV-jegyek és budapesti...

Milyen HÉV-jegyek és budapesti egyéb jegyek kellenek az alábbi tömegközlekedéses utazáshoz?

Figyelt kérdés

Előre is, nagyon-nagyon köszönöm annak, aki segít és pontos választ tud adni!!!


Évek óta nem jártam a fővárosban, most viszont elkerülhetetlen, de autónk nincs... Úgy hallottam, már normál jegykiadás sincs, mint régen (jegypénztár, kalauz). Marad a BKK automata, aminek a működését sem ismerem. (Ha valaki ezt is leírná, áldja meg az ég!) A még nagyobb gond, hogy fogalmam sincs, milyen jegyeket kell majd vennem!


Az útvonal:

1. HÉV: Gödöllőről Őrs vezér térre (van közben egy közigazgatási határ, ha jól emlékszem, Ilona telep, ami miatt régen sem volt elég egyféle jegy, de azt akkor a kalauz tudta, mit kell adni...)

2. Örstől 2-es Metróval a Széll Kálmán térig

3. Széll Kálmántól a 21-es busszal a Szt. Orbán térig

4. ...majd ugyanez az útvonal, csak fordítva, visszafelé.


Milyen jegyeket kell vennem mindehhez?

Illetve, hol kell érvényesíteni a HÉV-jegyet? (Ez hülyén hangzik, tudom, de régen a kalauztól vettük a jegyet, érvényesítette. Most, hogy ez már nincs, hogyan kell ezt intézni?)


Majd elfelejtettem, fontos, hogy okostelefonos jegyvásárlás nem játszik, mert nincs okostelefonom.



2022. márc. 16. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kiegészítő hév jegy mellé 24 órás jegyet érdemes venned.
2022. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Automatából meg tudod venni, minden állomáson van, de a gödöllői végállomáson tuti!


MEgveszed a teljes szakaszra a jegyet - majd jön a kalauz és kilyukasztja.


Aztán veszel két bkv jegyet (a BKK automatából), és lyukasztasz a metró bejáratán, ill. a 21-es buszon.

2022. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
2022. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
... bocs lemaradt a lényeg: a 3-asnál végig tudodd kattintgatni a demót, pontosan ezt fogod látni "élesben" is az automatánál.
2022. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Gödöllő - Ilonatelep HÉV menetjegy

2. Budapest 24 órás jegy

3. Ilonatelel - Gödöllő HÉV menetjegy


Ezeket egy tranzakcióban meg tudod venni a Gödöllő és Gödöllő, Szabadság tèr állomàsokon található BKK automatákból. A napijegyet megveheted a MÁV-Start és a Volánbusz pénztárban is. Ha pedig Palotakerten szállsz fel vagy az Erzsébet parknál, akkor vedd meg a kalauztól a jegyet, ha jön. De Ilonatelep után màr mindenkèpp kell lennie nálad èrvényes HÉV-jegynek, napijegynek vagy ha egyik sincs, neked kell kezelned egy vonaljegyet.


Javaslom, hogy kezdd el megteremteni magadnak az online vásárlás feltételeit, mert egyre többször kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor körülményes az offline megoldás.

2022. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legegyszerűbb Gödöllőről HÉV helyett vonattal elmenni a Keletiig, és onnan 112-essel a Szent Orbán térig. Ez a legolcsóbb verzió is.
2022. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!