Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen tömegközlekedés kellene...

Milyen tömegközlekedés kellene ha tegyük fel 20 év múlva elfogy az olaj vagy 3000 ft lesz litere, az elektromos autók még mindig 15 millió felett lesznek és 10 év múlva már selejtezhetőek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 18. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Miért lennének selejtezhetőek 10 évesen az elektromos buszok?
2022. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aksi addig bírja, cseréje több mint a jármű akkori értéke.
2022. ápr. 18. 08:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 Az akkupakk csere sokmillió forint? A mai autóknál is párszázezer forint "csak" és ez csak egyre olcsóbb lesz. Arról nem is beszélve, hogy az elektromos járművek általános fenntartási költsége jóval alacsonyabb, így hosszútávon egyszer kiadni azt a sok pénzt egy új akkupakkra semmivel sem kerül többe, mintha az évek során apránként fizetted volna a belsőégésű motoros jármű költségeit (olajcsere és miegymás).


Értem én, hogy elméleti kérdés, de ilyen feltételezésekkel ennek inkább az Ezotéria rovatban van a helye, tekintve, hogy full értelmetlen és a valósághoz semmi köze.

2022. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
És ez mitől olyan biztos?
2022. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem azért mondom, de 20 év sok idő.


20 éve még ilyen telefonokat használtunk:

[link]

2022. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy ilyen fikcionális kérdésre én azt válaszolnám, teleportálni fogunk.

Cáfolj meg!

2022. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

#3 Nem tudom, honnan veszed, hogy párszázezerből meg lehet úszni egy akkucserét? Én mindig milliós számokról hallottam, ez mellet meg az egekben van a ritkaföldfémek ára amiből az akkuk készülnek.

[link]


Az az érvelésed is nevetséges, miszerint annyit spórol az ember, hogy később megvan az akkupakk ára. Régen a dizelesek érveltek ezekkel a dumákkal, hogy amit megspórolnak az üzemanyagon abból megvan a porlasztófelújítás. Ja csak senki nem rakosgatja félte ezt a pénzt hanem feléli.

Ez mellett várható, hogy megszűnik az ingyenes töltés is.

2022. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

"senki nem rakosgatja félte ezt a pénzt hanem feléli"


Ez már egy egyéni probléma és semmi köze nincs az autózáshoz/autóhoz. Aki nem teszi félre a pénzét, hanem eszetlenül felél mindent és fizetésről fizetésre él, annak tök mindegy, hogy mit adsz a kezei közé. És itt nyilván nem azokról beszélek, akik nem TUDNAK félretenni az alacsony fizetésük miatt, de ez meg ugye olyan dolog, hogy ha valamit nem tudsz megengedni magadnak, akkor ne vedd meg.


Szóval én meg azt találom nevetségesnek, hogy az emberi balf/szságot az autó számlájára írjuk. Attól, mert valaki idióta és nem tud spórolni, attól az én általam írtak még 100%-ig valósak maradnak.

2022. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval az elektromos autó egy járható jövő? Olcsóbb lesz és jobb idővel vagy marad drága úri murinak?
2022. ápr. 18. 10:50
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Az nyilvánvaló, hogy idővel olcsóbb lesz, mint minden. Feltéve, hogy tényleg az lesz a jövő. És hogy az lesz-e a jövő... hát nézd, én egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, de jelenleg az tűnik a legesélyesebbnek. De ha az is lesz a jövő, az a jövő még akkor is 20 éven kívül van.
2022. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!