Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az oka annak hogy a Pesten...

Mi az oka annak hogy a Pesten a Volvo7700a buszok jobban füstölnek induláskor, mint az ikarus 280-asok?

Figyelt kérdés
Pedig úgy tudom, hogy a Volvo 7700a már euro3 besorolásúak, míg a 280-asok legjobb eseten is csak euro2-esek. Mégis, a manapság közlekedő 280-asokat nem szoktam látni füstölni, meg csak enyhén kellemetlen szaguk van, míg a Volvo 7700a buszok induláskor fekete füstöt bocsájtanak ki?
2022. ápr. 23. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

mert a magasabb euro besorolás csak a mérési cikluson ad jobb eredményt, valós használatban nem.

A Volvo buszok alulmotorizáltak, jobban szét vannak hajtva. És az alulmotorizáltság miatt nagyon rövid az 1. fokozat, mint tudjuk ezek a nagy dízelek meg nem szeretnek pörögni, ott már csak kormolnak

2022. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Az Ikarus 280 motorja 10.350 köbcenti, míg öntömege 12.200kg.

Ehhez képest a Volvo 7700A motorja 7300 köbcenti, míg öntömege 16.900kg.

Viszonyításképpen egy szóló MB Conecto motorja 7698 köbcenti, saját tömege pedig 11.546kg.

Ebből a rövid összehasonlításból kiderül tehát, hogy a Volvo 7700A akkora motort kapott, mint amekkorát egy szóló busz szokott, vagyis brutálisan erőlködik (egy kisebb emelkedőn ezt már belülről is bőven hallani lehet), melynek következtében kormol és rengeteget fogyaszt.

Az adatok mind a BKV járműveire értendők.

2022. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Mert ott a koszos levegőt szívják be és attól.
2022. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az a gond ezekkel - az alulmotorizáltságon felül - hogy már lassan 20 évesek, karbantartás meg 20 évig olyan BKV-s volt? :D
2022. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4: én pont azokon a vonalakon jártam anno, ahova először bevezették az új Volvokat.

Már új korukban is okádták a füstöt induláskor, hallhatóan szenvedett a motor a csuklósban, és csörgött zörgött az uthibákon, amin az ikarusok csak úgy puhán átsiklottak.

2022. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!