Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szatmárnémetiben tudok vonatje...

Szatmárnémetiben tudok vonatjegyet venni?

Figyelt kérdés

Bővebben: holnap mennék Szatmárnémetibe, de hazafelé úgy jönnék, hogy leszállok Nagykárolyban, és utána jövök haza. Az addig oké, hogy itt megveszem a Szatmárnémetibe és a Nagykárolyból szóló jegyem, de a két város közötti utazás a gond. A kinézett vonatra ugyanis pont nem lehet online jegyet venni, románul viszont nem tudok. Találok ott olyan pénztárost, aki lehetőleg magyarul, vagy max angolul tud?

A weboldaluk szerint jegykiadó automata sincs azon az állomáson.



2022. máj. 6. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lakosság közel fele magyar. Meg nem olyan nagy ördöngösség jegyet venni. A magyar település nevét csak megérti.

Egyébként mobilra van olyan alkalmazás is, amivel a fordítást meg tudod oldani akár mikrofon/hangszóró használatával is.

2022. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amióta a vasút létezik, a világon már sok-sok millió ember vásárolt úgy jegyet, hogy nem beszélte az adott ország nyelvét.

Szóval meg lehet oldani.


Végső megoldás: játszd el a siketnémát! Írd le egy cetlire, hogy hova szeretnél utazni, és add oda a pénztárosnak.

2022. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég érdekes helyeken ragadtam volna már be, ha nem tudtam volna a csak helyiül beszélő penztarossal megértetni magamat.


Baromi egyszerű : mutatsz egy 1-est és mondod a település nevét helyiül. Lehet, hogy visszakérdeznek persze, hogy mégis mikori vonat vagy hogy oda-vissza utazol-e, de ha kellően bambán nézel, meg fogod kapni azt az egy útra szóló jegyet a következő vonatra, hidd el!

2022. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Angolul mindenütt értenek. (Ha kifogsz egy olyan kasszást, aki nem, az biztos fog hívni egy olyant, aki tud)
2022. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, bár a jegyet sikeresen megvettem, se magyarul, se angolul nem beszélt, de nem is próbált keríteni angolul beszélő kollégát, de végül meglett a jegy, az a lényeg :D
2022. máj. 7. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a jelentős magyar kisebbséggel rendelkező városokban már csak azért is ilyen jegypénztárosokat vesznek fel, hogy a magyarokat szivassák:D Marosvásárhelyen is egy se magyarul, se angolul nem tudó nő volt a pénztárban. Ő mondjuk nagyon cuki volt, magyarul válaszolta mindig, hogy "nem", meg hogy köszönöm szépen.

Révkomáromban viszont egy iszonyat bunkó idős szlovák nő volt.

2022. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!