Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a szisztémája a MÁV helyjeg...

Mi a szisztémája a MÁV helyjegy rendszerének?

Figyelt kérdés

Addig oké, hogy pl. 15-ös vagon, 43-as hely. De mi van, ha jó vagonon vagyok és nincs kiírva, hogy 43?


Látszólag össze-vissza dobálóznak számokkal az ülések fölé írt kis táblákon. Ennek mi értelme? Miért nem lehet normálisan beszámozni a helyeket? Múltkor, amikor így utaztam rengeteg ember mászkált fel-alá vagonok között, mert nem találták meg a helyüket.


Van valahol egy minden helyjegyes járatra érvényes sablon, ami alapján vagonon belül megtalálható a helyem?



2022. máj. 12. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Állítólag van logika a helyek számozásában, de az biztos, hogy csak az érti, aki kitalálta, vagy még az sem.
2022. máj. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2022. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy nem sorrendben vannak számozva a székek. A 43 mellett a 45, vagy 46-os van. vagy valami ilyesmi. De van abban is logika.

De ha sokan nem találják a helyüket akkor ott inkább olyan probléma lehet, hogy a helyjegyes rendszerben szereplő kocsi helyett egy másik fajta került be a szerelvénybe, vagy lehet hogy a teljes szerelvényt kicserélték és másik közlekedik. Műszaki oka lehet ennek általában, vagy a másik vonat amiből ez a vonat lenne az nem ér oda időben és hogy emez ne késsen, egy másik, tartalék szerelvényt állítanak be gyorsan. De az is lehet hogy valaki összehányta a wc-t és takaríásba lett utalva a kocsi.

Persze azért az analfabétákat is vegyük bele a képlebe, illetve a magyarul nem tudókat is akik a kocsi és hely szavakat nem tudják értelmezni.

2022. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A helyes válasz az 1. A számok egyben pozíciókat is jelölnek.
2022. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Én még nem láttam olyant, hogy helyjegyes vonaton ne lett volna ülésszámozás. Szerintem elég gáz, ha nincs. Az átlag utas meg nem jegyzi a számozás logikáját.

||1735

||||||

||8264

Így számozzák az üléseket másodosztályú, fülkés kocsiban (Itt bal szélen van a folyosó). Termes kocsiban pedig így:

17||35

||||||

82||64

Ugyanaz, csak középen van a folyosó.

Az a logika, hogy az 1-estől cikk-cakkban megy a számozás a 4-esig, majd azzal szemben van az 5-ös, és cikk-cakkban vissza 8-ig.

Első osztályon egyszerűbb a számozás.

Fülkés:

||135

|||||

||246

Termes:

1||35

|||||

2||46

2022. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Nem így van, hanem ahogy #1 és #3 írja.

[link]

2022. máj. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7!

Igen, elcsúsztam egyel...

2022. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tehát:

1375

||||

2846

2022. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És egyébként akár 3, akár 4 ülés van egy sorban, az egyik oldalon az 1-es és 2-es, a másik oldalon pedig a 4-es és 5-ös van ablak mellett.

(Ha már hiányoljuk a logikát.)

2022. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!