Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez alapján meg tudnak büntetni...

Ez alapján meg tudnak büntetni? (BKK)

Figyelt kérdés

A szituáció:

Tegnap lejárt a bkk bérletem, de nem vettem észre, így ma is vígan utaztam suliba meg hazafele is.

Hazafele leszálltam a 2es metróról, lent álltak az ellenőrök és az egyik elkérte a bérletem, nem akartam átnyújtani, de aztán odaadtam, mert úgy voltma vele, hogy ugysem lehet semmi. Aztán elkérte a diákomat is, mondom biztos gonosz akar lenni, amiért nem akartam először odaadni a bérletem, de mondom persze, megmutatom, mert biztos voltam a dolgomban,hogy semmi baj nem lehet. (Nem esett le, hogy már nem érvényes a bérlet.) A diákot csak a kezemből mutattam, aztán el is tettem. Azt mondja: magának nem érvényes a berlete. Itt megállt bennem az ütő... A lényeg, hogy a pánik után úgy döntöttem, hogy hatarozottan elindulok a tömeggel, lesz, ami lesz. Hiszen nem akartam rosszat, mindig van berletem, sosem történt ilyen. Sikerült elmenekulnom, de az ellenőr utánam kiabált nyugodtan, hogy: Semmi gond, a diákigazolványszáma alapján úgyis megtaláljuk!

Ekkor esett le, hogy a lejárt berlet nála maradt.

Nekem az a 7essel kezdődő om azonosító van a bérletemen.

A kérdés, hogy ez igaz?? Ez lehetséges? Be fognak azonosítani és megkapom a büntetést?



2022. máj. 20. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy.
2022. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Mi értelme volt ennek a menekülősdinek? Megcsinálják az új bérletet, bemutatod a BKK ügyfélközpontban és befizeted a minimális pótdíjat.

Ha majd megállít a rendőr a jövőben valami miatt és meg akar büntetni, akkor padlógázzal menekülsz?

Mivel náluk van az igazolványod, elég egyértelmű, hogy lesz intézkedés is.

2022. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs náluk az igazolványom, csak a lejárt bétlet, amin az oktatási azonosítóm van egyedül.

Menekülés oka: csak annyit mondott, hogy helyszínen fizethetem a 8000ft-ot, nem mondott semmit arról, hogy ad új bérletet és bemutathatom és kevesebb lesz a díj. És mert nem engedhetem meg a 8000Ft-ot és tudtam, hogy úgyis megvenném a bérletet, ha tudom, hogy lejárt, akkor már megvettem volna.

2022. máj. 20. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azonosító alapján meg tudnak találni. Kérdés, szánnak-e erre ennyi energiát. De tudnod kell, hogy van egy jogi osztályuk, amelyik pont ilyesmivel foglalkozik, szóval nem kizárt.
2022. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatszor jobban jártál volna, ha elmagyarázod, hogy elfelejtettél újat venni, ha megvannak a régebbiek, esetleg megmutatod neki, hogy mindig megvetted, simán lehet, hogy elengedett volna. Megértelek, megijedtél, de tanultál belőle.


Diák alapján nyilván be tudnak azonosítani, de nem hiszem, hogy nagyon érdekelné őket.

2022. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elmagyaráztam!:((

Az volt a válasz, hogy 'elhisszük, nem feltételezzük, hogy hazudik, de lejárt bérlettel utazott egész nap, nem?'

+ Elhiszik, de ez a munkájuk.

2022. máj. 20. 23:14
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Nos, az a vicces, hogy egyszer én is lejárt bérlettel utaztam egy napot, még mutattam is metrónál, de nem is kötöttek bele, csak otthon jutott eszembe, hogy hanyadika is van. Egyébként nem egyszer láttam, hogy 1-2 napos lejárt bérletekkel még elengedik az embert.


Remélem nem lesz belőle bajod, ha tényleg meg akart büntetni az ellenőr, akkor távol áll tőle az empátia.

2022. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elmenned egy ügyfélközpontba.

Kérdezd meg, hogy van-e pótdíjeljárás a diákszámod alatt. Ha nincs, megúsztad. Ha van, akkor fizesd ki helyben, úgy csak 8 ezer forint.

2022. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!