Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszoknál miért nem vezetik...

A buszoknál miért nem vezetik be a bankkártyás fizetést?

Figyelt kérdés
Régebben ugye a vasútnál is volt egy rakás pénztáros, de mégis mindig hosszú sorok voltak. Viszont ott legalább időben felismerték a problémát és most már egy QR kód csippantás az egész. Ez az embereknek is jó, hogy értelmesebb feladatuk lehet annál, mit a pénz számolgatás egész nap.
2022. jún. 13. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Mert a Volanbusz egy kőkorszaki mamutvállalat, amelyiknek kormànyközeli vezetőit senki sem motiválja arra, hogy utasbarát intézkedéseket hozzanak és hajtassanak vègre.
2022. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Mert még nem sikerült olyan EU-s pályázatot találni, amiből Pénztáros Lölő elektronikus fizetésekkel foglalkozó vállalata túlárazottan tudna hulladék technikát szállítani az ún. nemzethy tőkésosztály fejlesztése érdekében.
2022. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol élsz, de én majdnem minden jegyet online veszek meg. Kh mobilalkalmazáson keresztül. Busz oldalán ott a qr kód, csak érvényesíteni kell.
2022. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Mostanában én is szinte mindig online veszem a buszjegyeket. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb is. Kevesen használják, pedig szerintem már szinte mindegyik Volánbuszon is van qr kód.
2022. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
86%

Amit keresel


Android telefonra: [link]


Apple telefonra: [link]


Két módon lehet fizetni, vagy összekötöd a bankkártyáddal és akkor közvetlenül erről vonja le, vagy előre rátöltesz egyenleget, és akkor az egyenlegedből vonja le az utazás díját.

Helyi és távolsági buszokon is használható. Ha pedig ellenőr van, akkor a telefonodon bemutatod a jegyet, és teljesen érvényes.

2022. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Online már lehet jegyet vásárolni. Ez persze nem ugyanaz, mint a helyszíni bankkártyás fizetés. Igazából az online jegyvásárlást is csak a COVID miatt vezették be, amikor tilos volt az első ajtón felszállni, és így a bevételük jelentős részéltől elestek.
2022. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, én is elmaradott vagyok, de bankkártyás fizetéshez a buszon kell lennie folyamatosan mobil kapcsolatnak, hogy a terminál kapcsolódhasson a bankhoz.
2022. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
#7: Ha a távolsági buszokon képesek voltak wifit kiépíteni (az más kérdés, hogy azóta a 90%-uk egyszerűen nem működik), akkor ez sem okozhatna gondot. ;-)
2022. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van korszerűbb, akkor nem visszalépés a terminál a buszon?

Jó, fizetni lehet kártyával, de ugyanúgy jegyet kell nyomtatni.

2022. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
A korszerűbbet nem kellene ráerőltetni az emberekre. Ugyanis, a korszerűbb technológia egyben zavarérzékenyebb is. A papíralapú jegyre szükség van. Nem lehet mindent applikációkra bízni, mert a mögöttes infrastruktúra bármely elemének pillanatnyi vagy tartós kiesése csak galibát okoz.
2022. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!