Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a fene van a MÁV-val?...

Mi a fene van a MÁV-val? Mostmár minden nap vonatbaleset lesz?

Figyelt kérdés

Tegnap vonatok ütköztek: "A Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon vasárnap 00:19-kor Biatorbágy és Herceghalom között közlekedő tehervonat nekiütközött, eddig tisztázatlan körülmények között az előtte közlekedő tehervonatnak. A balesetben több kocsi is kisiklott, Biatorbágy és Herceghalom között mindkét vágány kizárva a vonatforgalom elől, a vonatközlekedés nem lehetséges."

[link]


Ma is vonatok ütköztek: "Az észak-balatoni vonalon, Balatonfüreden baleset történt 13:38-kor a Déli pályaudvarról Balatonfüredre 11:30-kor elindult 19714-es számú Vizipók InterRégó vonatnál. A Balatonfüredre behaladó vonat mozdonyának ütközött egy másik, az állomáson tolatást végző mozdony. A baleset körülményeit vizsgálják. Utasok között vannak sérültek."

[link]


Vagy ez már az államcsőd, a Magyar Állam totális csődjének előszele?

Leépített oktatás, leépített egészségügy. Mindenből csak a gagyit támogatják. Hülyül az ország. Az értelmes emberek már itt hagyták az országot...



2022. júl. 11. 20:19
A kérdező szavazást indított:
A MÁV hibája
Magyar Állam totális csődjének előszele
Mindkét fenti állítás igaz
Egyéb: a válaszomban kifejtem
32 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, hogy két közlekedési balesetből hogyan következik az államcsőd vagy mire gondoltál...
2022. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
A két tehervonat nem MÁV vonat volt. Ennyi erővel ráfoghatnád a közútkezelőre is ha két marha egymásnak megy az M7-esen.
2022. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy például a MÁV-nál is már alacsony tudású embereket alkalmaznak, mert az értelmes emberek már elhagyták az országot.

Lehet tévedek, a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan látjátok?

2022. júl. 11. 20:36
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

A Biatorbágy és Herceghalom közötti balesethez semmi köze sincsen a MÁV-nak azon kívül, hogy MÁV tulajdonú vasúti pályán történt a baleset. Egy magánvasúti társaság mozdonyvezetője okozta a balesetet.

A Balatonfüreden történt baleset már más tészta, ott a MÁV-Start egy vagy két mozdonyvezetője, illetve esetleg MÁV alkalmazottak hibája okozta a balesetet.

Mindkét esetben emberi hiba, szabályszegés történt, nem a MÁV okolható érte rendszerszinten, amire célozni próbálsz.

2022. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi az infót!
2022. júl. 11. 20:42
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondjuk én sem értem mit kell szívni ahhoz, hogy két, egymástól teljesen független balesetből teljes államcsődöt vizionáljon valaki.


Egyrészt az egyiknek semmi köze a MÁV-hoz, másrészt eddig is voltak vasúti balesetek, biztonság ide vagy oda, megesik az ilyesmi.

2022. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Látom a lepontozásból, hogy fogalmad sincs hogy működik a vasút.

Nem csak a MÁV létzeik. A MÁV maga is egy vég konglomerátum és rengeteg más vasúttársaság is létezik és üzemel.

2022. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Japán Gulyás ***** válasza:
5%
#2,4: Szóval a magánvasutak vonataihoz saját biztosítóberendezéseket tartanak fent? Magyarországon csak a MÁV tart fent vasúti vonalakat - illetve kis részben a GYSEV. Ha két vonat összemegy ott az első gyanú az kell hogy legyen, hogy szinte biztos volt valami biztosítóberendezés hiba.
2022. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
"Arra gondoltam, hogy például a MÁV-nál is már alacsony tudású embereket alkalmaznak, mert az értelmes emberek már elhagyták az országot." - Nem az utóbbi években volt a vasutasviccek aranykora, de ha az értelmes emberek elhagyták már az országot, attól még bőven maradt vasutas-alapanyag!
2022. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

"Szóval a magánvasutak vonataihoz saját biztosítóberendezéseket tartanak fent?"

Mondom én, hogy van a fejekben baj. Nem kicsi! :D


"Ha két vonat összemegy ott az első gyanú az kell hogy legyen, hogy szinte biztos volt valami biztosítóberendezés hiba."

Balesetvizsgálónak ne menj! Nem élnél meg belőle!

A kikapcsolt biztosítóberendezés mióta hiba? Ahogy a közúton, a kikapcsolt rendőrlámpák esetén a táblák, útburkolati jelek és a kresz szabályok szerint kell közlekedni. A vasúton is megvannak azok a szabályok amik betartása mellett egy ilyen baleset nem következhetett volna be.

2022. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!