Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik jegyet kell megvenni?...

Melyik jegyet kell megvenni? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Csütörtökön utazunk a párommal Balatonfüredre(Arács) és nem értem, hogy a 3 jegytípus miben tér el(az árán kívül persze).

Mindketten 26 év alatt vagyunk azt be is állítottam, de ezen felül még mindig nem tiszta. Menetidőben alig néhány perc eltérés van, sőt a drágább vonatnál át is kéne szállni. Nyilván a legolcsóbb jegyet szeretném megvenni, de nem akarok rosszat venni, hogy utána megbüntessenek.

Nem nagyon szoktunk vonatozni így nem tudom pontosan, hogy mi a különbség.

Online szoktam a jegyet megvenni, eddig biztonságból a legdrágábbat vettem, de ha nem muszáj nem azt veszem.

Csatolok mellé képet, hogy mire is gondolok.



2022. júl. 18. 11:59
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


(fel szó után ha kitörlöd a pontot működik a link)

2022. júl. 18. 12:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy az első két 13:05-nél, helyjegyet is kell venni (tehát biztos lesz helyetek), amelynek az egyik kocsija (amelyik drágább) prémium kocsi úgymond, szóval kényelmesebb. A 13:30-asnál az lehet csupán csak a probléma, hogy sokan lesznek és nem tudtok leülni, főleg így főszezonban.
2022. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Az első InterCity+Interrégió, a második gyorvonat+interrégió, a harmadik átszállás nélküli interrégió
2022. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
vannak ilyen korlátozott számában rendelkezésre álló jegyek (amiket csak arra az egy vonatra lehet felhasználni, és nem visszaváltható) - most nem jut eszembe a neve.... Tehát ha az olcsóbbat választod, erre figyelj.
2022. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő Balatonfüreden átszállós útvonal, tehát ott némi pluszkilométert is ki kell fizetni, hiszen egy megállót utána visszafelé utazol Arácsra. És ugye ez plusz rizikó is késés esetén (igaz van helyi busz, ha kell).


Jobban jársz a közvetlen vonattal.

2022. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 szerintem az okosjegyre gondolsz, minél több jegyet adtak el egy adott vonatra, annál drágább


bár én mint 26 év alatti, megfigyeltem hogy van amikor az okosjegy a drágább, mert hétvégére nekünk van 33% kedvezmény, ami még az okosjegy ára alá is csökken egyes útvonalakon :D

2022. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákattintasz az egyik vonatra, akkor részletezi, mivel utazol, és megjelenik az "Ajánlatok" gomb is, ahol kiírja, hogy milyen jegyek vannak az árban.


-6 140 Ft (Kék Hullám IC + Katica IR):

2 db 134 km-es jegy (2770 Ft/db)

2 db 132 km-es helyjegy (300 Ft/db)


-5 740 Ft (Kék Hullám Gyorsvonat + Katica IR):

2 db 134 km-es jegy (2770 Ft/db)

2 db 132 km-es helyjegy (100 Ft/db)


-5 040 Ft (Vízipók IR):

2 db 130 km-es jegy (2520 Ft/db)


Csütörtökön egyébként még nem él a 26 éven aluliak kedvezménye, csak pénteken 10 órától (ez ünnepekkor változhat).

2022. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 13:30-as Vízipók Interrégióval utaznék. Az a legolcsóbb, nincs az ember vonathoz illetve helyhez kötve, és átszállni (és visszafelé utazni) sem kell.
2022. júl. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!