Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha mennék Prágába és Bécsbe...

Ha mennék Prágába és Bécsbe vonattal, akkor érdemes előre megvenni a vonatjegyet, vagy ráérek utazás előtt egy-két nappal? Mi a különbség a Railjet és az EuroCity között?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 17:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint nem egyikből a másikba, hanem Budapestről egyszer Bécsbe, később meg szintén Budapestről Prágába.
2016. febr. 2. 17:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb érdemes, ugyanis vannak kedvezményes jegyek limitált számban, amik sokkal olcsóbbak, mint a normál jegyek. Annyi a negatívum, hogy ezeket a jegyeket nem tudod visszaváltani, illetve csak az adott járaton érvényesek.
2016. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyi az a minél hamarabb? Két és fél hét múlva mennék. És akárhányszor nézem az oldalon, mindig ugyanannyiba kerül...
2016. febr. 2. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem lehet előre megmondani. Legutóbb például Németországba mentem és pár nappal indulás előtt még volt kedvezményes hely, de olyan is van, hogy hamar elkapkodják. Azt nem tudom, hogy a honlapon milyen ár van, én általában a Keletinél a nemzetközi pénztárban veszem, ott a pénztáros meg tudja nézni, hogy milyen lehetőségek vannak.
2016. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A RailJet egy speciális szerelvény, amiről itt lehet olvasni:

[link]

[link]


Az EuroCity szintén egy magas színvonalú nemzetközi vonat, amely az alábbi követelményeknek felel meg: [link]

2016. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha lehet, az állomáson kérdezd meg mennyi a jegy, mert nekem az a tapasztalatom, hogy a neten jóval drágább ajánlatok vannak.

Decemberben mentem nyugat Ausztriába, a neten 120 euró volt a legolcsóbb jegy, vonatállomáson 85. Két héttel utazás előtt.

Mellettem ült egy öreg, mondtha, hogy ő már 2 hónapja megvette a jegyet, hogy olcsó legyen, ahhoz képest kb 140 eurót fizetett.

2016. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma még megérdeklődöm személyesen. Még azt meg tudná mondani valaki, hogy Prágában is van-e olyan "kirándulójegy", mint Bécsben? Olyan retúr vonatjegy, amivel három napig lehet használni a közlekedési eszközöket pl. busz, villamos stb.
2016. febr. 3. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!