Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hány db vonaljegy kell?...

Lilkaaa kérdése:

Hány db vonaljegy kell? Valamint jó az útvonal?

Figyelt kérdés

Pénteken tervezek menni a Westendbe tömegközlekedéssel és nem Pesti vagyok, szóval nyilván ezért teszem fel a kérdést. Először is van 2 lehetőség a fejemben.


1. lehetőség: Kelenföldig elmegyek vonattal, ott 4-es metróval elmegyek a Kálván térig, ott pedig átszállok a 3-as metróra, ami elvisz a Nyugatihoz. Mivel úgy tudom, hogy a Westend ott van közvetlen mellette.


2. lehetőség: Déliig megyek, onnan 2-es metróval a Deákig, onnan pedig 3-as metróval.


Tehát csak annyi a különbség, hogy melyik állomáson szállok le, igaz? Valamint még annyi, hogy ugye mivel egyszer át kell szállni, ezért 2 vonaljegyet kell vennem?



2022. júl. 20. 23:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy mennék mint a 6-os, (nem tudom honnan jön a kérdező de mondjuk pécsről nem is megy most a keletibe vonat csak kelenföldig) de ha van a telefonodon mobil net (vagy wifi a közelben) akkor ajánlom a [link] oldalt vagy a bkk appot is, az utóbbiban jegyet is lehet venni és ha valami váratlan forgalmi okok alakulnak ki akkor pik-pak tervez neked egy alternatív utat A-ból B-be. Ez sokszor előfordul pl itt-ott nem jár ez vagy az vagy lezárnak ezt meg azt..
2022. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
#9 én mint veterán budapesti utas és közlekedésbarát, sokszor gyorsabb és egyszerűbb útvonalat tervezek fejben mint a térkép és a GO, szóval nem mindig az a legjobb, amit a gép mond.
2022. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem a világ legrosszabb dolga a metrópótló, de én kerülném!

Eleve se a Deák se a Kálvin nem egy nagyon egyértelmű csomópont, simán el lehet bizonytalanodni, hogy merre is kell menni. Meg aztán van, hogy annyira feltorlódnak, hogy 10-15 percig állsz a 40 fokban, aztán egyszerre jön 4, amiken persze hering parti van.


Sokkal célszerűbb bárhogy (busz, villamos, metró) eljutni a Széll Kálmánig, és onnan 4-6-os.

2022. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%
Kelenföldön szállj le, aztán menj el Kőbánya-Kispestig, ott szállj fel egy Ic-re vagy sebesre, menj el Szolnokig, majd ott szállj le és Szolnokon vagy Ic, vagy sebes vonattal menj el a nyugatiba, és lőn ott van jobbra a westend. Hidd el úgy a legjobb ahogy írtam, ha már ilyen fontos menni a westendbe.
2022. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell Szolnokig menni, a KöKitől megy a Nyugatiba elég sok vonat, Kelenföldről meg félóránként a KöKibe. De ez drága és lassú út.

A legjobb Kelenföldről 4-es metró Rákóczi tér, majd 4-6-os, ehhez egy 30 perces jegy elég és ha csak beugrasz, akár visszafelé is elindulhatsz a még érvényes jeggyel, úgy éri meg igazán.

2022. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is Kelenföld, utána M4 Rákóczi tér, és 4-6 Nyugati. Én így mennék. Vagy ha az a jegy nagyon fontos, akkor tényleg Kálvin tér és onnan M3 pótló. És akkor nem kell +1 jegy. Bár amúgy villamoson elég kicsi az esélye hogy napközben csucsban elkapnak.
2022. júl. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!