Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 70 km-ről lennétek bejárósok...

70 km-ről lennétek bejárósok egyetemen?

Figyelt kérdés

Budapesti egyetemre jelentkeztem és a kolik férőhelyei alapján szinte tuti nem jutok be. Csak 401 pontom van, 1 20 év alatti testvérem van, én 20 vagyok. A szüleim ketten együtt átlagosan keresnek, bár elváltak, anya papíron velünk él.

Amúgy nem tudom mennyire vagyok koliba való. Könnyen kijövök emberekkel és a "zajos, balhés koli" legendáját tavaly próbára tettem és lényegében csendesebb, nyugisabb volt, mint a házunk. Viszont az nem kicsit nyomasztott, hogy klikkesedés volt a szobánkban, aminek nem szerettem annyira a része lenni.

Az utazás sacc/kb 3-5 órát venne el a napomból. Korábban egy városszéli gyorskajáldában dolgoztam 8 órát/nap, oda is 2-3 órát utaztam naponta és hazaérés után maradt még energiám legtöbbször, csak éppen nagyon éhes voltam.



2022. júl. 28. 00:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Anno én 20 km-ről voltam bejárós, busszal, de azzal is tele volt hamar a tököm.


Távolsági busz ezt a 20 km-t 45-50 perc alatt tette meg, mert végig lakott területen ment, tele megállókkal. Ezután kb. 5 perc kényelmes séta a városban majd busz ismét 20 percig. A menetrend botrányosan ótvar volt. Ha 12-kor kezdődött az órám, nem tudtam beérni. Mert volt busz 9:10-kor meg 11:15-kor... De visszafelé is volt ilyen lyuk, 17:10 után már csak 19:10, utána 20:45 majd 22:50 volt. De előtte is állandóan futni, szaladni kellett a buszhoz.


Dolgoztam is egyetem mellett, volt valamennyi pénzem, jogsit letettem, majd vettem egy lagzis zakó zöld színű Opel Corsa B-t, a zsebrakétát, nem ezt, de ilyet: [link]


Mindennel együtt kb. 30 perc volt az út. És nem érdekelt, hogy nem érte meg anyagilag (a kocsi már alapból ráfizetéses) de számomra a szabadidő többet ért, plusz így többet is tudtam dolgozni, mert nem kötött a menetrend. Azért nagyon nem mindegy, mikor este 20 óráig volt órám, hogy 20:30-ra otthon voltam, legkésőbb 20:45 ha hazavittem valakit szívességből vagy este 22:00 órára toppansz haza.

2022. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
96%
Ha felülök a vonatra, és egyből az egyetemnél letesz, akkor igen. De ha ilyen 2-3 átszállás, meg 30 perc séta, akkor nem.
2022. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
78%
Én most leszek harmadéves és 70 kilométerre lakom a fővárostól, de bejárós vagyok. Nem gondolnám, hogy szuper extra tűrőképességem lenne, de engem nem fáraszt le túlzottan a bejárás, pedig 55 perc kb. autópályás busszal beérnem a városba, mondjuk én egész életemben bejárós voltam. Tanulási időt nem vész el, mert én a buszon is szoktam tanulni vagy beadandót írni, pihenni is tudok rajta. A közösségi életből sem maradok ki, ha buli van általában az tart addig, míg a reggeli busz először indul vagy alszom egyik szaktársamnál. Összességében, szerintem abszolút nem olyan rémes, mint ahogy itt sokan beállítják, van szaktársam, aki Egerből jár be, ami csak Pestre három órás út, na azt már lehet én sem csinálnám. Viszont én tudom magamról, hogy kell egy nyugodt személyes tér, hogy hatékonyan teljesítsek, órákat is adok, amihez szintén kell a csönd és privát szféra, szóval a koli nálam szóba sem jött, az albérlet meg ilyen árak mellett, főleg most a rezsicsökkentés szigorítás miatt kb. felsőbb tízezer kiváltsága lesz kevés túlzással.
2022. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

3-5 óra utazás naponta az vállalhatatlanul sok.

A kolesz élmény nagyon függ attol, hogy milyenek a szobatársaid.

Én koli híján keresnék a helyedben szoba vagy társbérletet, egyetemeken szokott lenni erre valami lehetőség.

2022. júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
#13 Azért 2x55 perc nem 3-5 óra, amit a kérdező ír. Én középiskolába jártam be úgy, hogy az utazás kb. napi 2 óra volt, az nekem is teljesen simán ment. De ahogy a 10-es válaszomban írtam, 3+ óra szerintem már sok. A saját tapasztalataim szerint buszon/vonaton nem mindig lehet tanulni vagy pihenni, mert egyes utastársakat hidegen hagy, hogy mások is utaznak velük, és hangosan telefonálnak (kedvencem, amikor nincs térerő, és 15 percig megy a "most hallasz?", fokozódó hangerővel), ordítanak, vihognak, vagy simán csak gyerekkel utaznak. Nem szoktam ezen problémázni, nem vagyok az a típus, meg már meg is szoktam, de néhány ilyen utazást sok mindennek lehet nevezni, csak pihentetőnek nem.
2022. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

én finnyás vagyok, nem költöznék koliba..egy életre ad élményt, aminek a fele feldolgozhatatlan..

...a barát szó tartalma megtévesztő..ilyen, már keményedő egyetemi versenyben sajnos nincs barát...főleg, ha kemény helyre vettek fel(bár 401 ponttal nem hiszem)


Visszatérve..vagy egy albérlet egyedül, vagy utazás... Az első évfolyamod után ráérsz dönteni, mégis mi a jobb..a koli semmi esetre sem.


Szerintem.

2022. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Egy irányban nekem mindig a 1,5 óra utazás volt a lélektani határ. Napi 4-5 óra utazás iszonyúan sok!
2022. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%
70 km sok.
2022. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%
Én 3 évig naponta kétszer 2,5-3 órát utaztam egyetemre és, sokat számított, hogy nem kellett nagyon átszállni, csak vonatról két metróra vagy pótlóbuszra. Első két évben voltak reggel 8-as meg este 19:30-ig tartó órák, az az időszak volt kicsit keményebb, de ahol lehetett hiányozni ott nem sűrűn jártam be. Otthonról nem tudtak anyagilag támogatni, így kollégiumban is magamnak kellett volna megvenni az ételt meg más dolgokat, el kellett volna járnom heti 30 órában dolgozni az önfenntartáshoz, így megint nem sok időm lett volna semmire.
2022. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
100%
#19 vagyok, rosszul írtam: "naponta kétszer, 2,5-3 órát" a helyes megfogalmazás.
2022. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!