Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 70 km-ről lennétek bejárósok...

70 km-ről lennétek bejárósok egyetemen?

Figyelt kérdés

Budapesti egyetemre jelentkeztem és a kolik férőhelyei alapján szinte tuti nem jutok be. Csak 401 pontom van, 1 20 év alatti testvérem van, én 20 vagyok. A szüleim ketten együtt átlagosan keresnek, bár elváltak, anya papíron velünk él.

Amúgy nem tudom mennyire vagyok koliba való. Könnyen kijövök emberekkel és a "zajos, balhés koli" legendáját tavaly próbára tettem és lényegében csendesebb, nyugisabb volt, mint a házunk. Viszont az nem kicsit nyomasztott, hogy klikkesedés volt a szobánkban, aminek nem szerettem annyira a része lenni.

Az utazás sacc/kb 3-5 órát venne el a napomból. Korábban egy városszéli gyorskajáldában dolgoztam 8 órát/nap, oda is 2-3 órát utaztam naponta és hazaérés után maradt még energiám legtöbbször, csak éppen nagyon éhes voltam.



2022. júl. 28. 00:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

A 3-5 óra elég tág, és nem tudni, hogy ez háztól házig, vagy csak a tömegközlekedés része.

Az sem mellékes, hogy milyen szak, milyen egyetem, milyen időbeosztás.

2022. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én Nyíregyházáról Debrecenbe jártam át az egyetemre - 2 évig.

Nyíregyen a helyi közlekedés = tragédia!

A vonat 50 km, egy Intercityvel 30-35 perc, Debrecenben troli vagy villamos 15-20 perc.

A harmadik évfolyamtól Debrecenbe költöztem...

2022. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Én most leszek másodéves,szóval egy évet már végig kocsikáztam. Oda-vissza 170 km általánosságban heti 4 nap,napi másfél óra autóval.

Annyira nem vészes,bár ha nem lenne jogsim biztos nem járnék tömegközlekedéssel.

2022. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%
Nem lennék!
2022. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszi emberek!


A sztori az, hogy Fehérvár melletti községből járnék fel, vonat busz néha megy közvetlen Budapestre. Máskor meg csak Fehérvárról. A településen, ahol lakom, óránként minimum 5 busz megy a város felé és a buszút 15-20 perces. A vasút pedig kint van a határban, oda ki kéne bicikliznem, ami olyan negyedóra kb.

A busz/vonat kb 1 óra alatt van bent BP-n, csak azt nem tudom mennyi idő telik el az egyik buszról másikra szállás közt és, hogy mennyi idő alatt sétálok/tömegközlekedem el a kampuszra.

Ami az esti hazautat illeti. Busz 22:40-kor indul az utolsó Fehérvárról, vonat menetrendben 100% nem vagyok biztos. Ha csak azt nézzük, hogy Budapestről Fehérvárra és viszont milyen gyakran mennek buszok/vonatok, szerintem elég rendesen el vagyunk látva.

Ami még faktor: A szüleim különváltak és anya egy idő után lehet közelebb költözik a barátjával a fővároshoz, így, ha onnan indulok, akkor az csak reggel 5 perc séta és 20-30 perc vonat+ Pesten belüli közlekedést jelent és az olyan napokon, mikor onnan jönnék-mennék, ráérnék elég késő éjjel hazaindulni.

2022. júl. 28. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!