Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig tart a felújítás az M2...

Meddig tart a felújítás az M2 metróvonalon? Meddig jár még metrópótló busz?

Figyelt kérdés

Valamint az egyes metrónál olvastam olyat,hogy a Deák Ferenc téren az Erzsébet térről közelíthető meg. Ez milyen messze van,könnyű megközelíteni? A kettes metróról kellene a Deák Ferenc téren átszállni az egyes metróra,ezért kérdezem.


Vagy még lehetséges lenne az is,hogy a 72M trolibusszal kellene utaznom. A trolibusz is van olyan gyakran,mint a metró? Nem tudom,ez mennyi időnként közlekedik.

Nem vagyok pesti.


2022. aug. 6. 18:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Az M2/M1 verziónál az átszállás a necces, lehet, hogy erre gondolt az ismerősöd.

Normális esetben kitáblázva nyilazva simán átjutsz egyik metróból a másikba anélkül, hogy ki kellene menned a metrótérből.

Viszont az említett M3 felújításnál most le van zárva a Deák aluljáró nagy része, azaz: az M2esből fel kell menned a földfelszínre teljesen (két mozgólépcsősor), felül jobbra kell kimenned és jobbra fordulva egészen az adott út/háztömb végéig elsétálnod, ahol már buszok járnak és zebra van. Azon is átmész, és ott rögtön balra fordulva látsz egy buszmegállót, mögötte pedig egy lépcsőlejárót a park szélén (vagyis kőkorlátot U alakban, mert a másik irányból jössz), az lesz az M1 lejárata. De az már sárgával ki is van táblázva.


Ez az, ami necces lehet, ha ismeretlen a környék, és fogalmad sincs, mit keresel.

2022. aug. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Miért lett 0%-ra pontozva a válaszom (#3)? Az is teljesen reális opció.
2022. aug. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Déli>M2>Deák>M1>Széchenyi fürdő.

A Deákon az átszállás kicsit macerás, de még ezzel együtt is ez a leggyorsabb és csak 1 jegy kell. Ha elvesztek a Deákon, kérdezz meg bárkit, segíteni fog.

2022. aug. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

#12 mert buszra akarod küldeni szerencsétlent úgy, hogy még a metróátszállás is gondot jelenthet neki, teljesen jogosan, hiszen nem jártas Budapesten. A Deákon van ezer meg egy buszmegálló, a metrót még úgy is könnyen megtalálja, hogy az aluljáró le van zárva.


Kérdező, nyugodtan metrózz, ha van pl. ellenőr, őt is megkérdezheted, ha eltévedsz.


Mindjárt küldök privátban egy térképet és érezzétek jól magatokat Budapesten! :)

2022. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
A 10-est annyiban javítanám, hogy a legtöbb BKV-buszon ha van klíma, akkor sem kapcsolják be. Minden szempontból a 2-es és 1-es metró a jobb.
2022. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Ezen látható, hogy az M2-M1 közötti aluljáró van lezárva. A felszínen kell megkeresni a lejáratot az M1-be.

Így fog kinézni:

[link]


A metróról-metróra átszállás ingyenes. Jelen helyzetben el kell hagynod a metró területét az átszálláshoz, így kivételesen ez most nem minősül útmegszakításnak. Jó esetben az ellenőr is tudni fogja ezt, de azért készülj fel a legrosszabbra.

2022. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
52%
Mi a nem hasznos abban, hogy konkrétan leírtam, merre kell átszállni egyik metróról a másikra..?
2022. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

#17: ha te a #11 voltál, akkor szerintem annyi a gond a válaszoddal, hogy azt írtad, hogy át kell menni a zebrán, pedig nem kell, mert a kérdező a Mexikói út felé akar utazni, tehát a másik oldali lépcsőn érdemesebb lemennie.

Én azért adtam neked egy zöld kezet, hogy ne bánkódj.

2022. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem vagy pesti, és a Déliből tervezed az utat, akkor gondolom vonattal érkezel.

Akkor az is egy lehetőség, hogy leszállsz a vonatról Kelenföld vasútállomáson, és ott felszállsz az 1-es villamosra, és azzal utazol a Kacsóh Pongrác útig, onnan kb. 500 m séta az Állatkert egyik kisebb bejárata. Előnyök: átszállásmentes utazás, 1 vonaljegy elég (ez a metróra is igaz, de ott van átszállás), nem kell metrózni, könnyű megtalálni a villamos megállóját. Hátrányok: hosszabb az utazás, mivel fél Budapestet körbekerüli.

2022. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

Jó dolog pestinek lenni, mert egy csomó járatot és csatlakozást tudunk, csak azt felejtjük el sokszor, hogy az átszállások nem feltétlen egyértelműek annak aki először csinálja.

Pl a legtöbben az M2-M1-et javasolják, ami szerintem azért nem a legjobb, mert a Deákon még én se tudom, hogy most a felújítás miatt, hol kell lemenni újra az M1-hez, pedig szoktam járni a Deákra.

Átszállás szempontjából szerintem a legegyszerűbb M2 az Astoriáig, onnan meg 72M. Azért az Astoria, mert ott tényleg csak felmész balra, és egyből ott a megálló.

Ehhez valóban 2 jegy kell fejenként, de szerintem célszerűbb mint a Deákon egy aluljárót keresni, amit tudunk, hogy van valahol, csak azt nem, hogy hol (na meg vissza az M2 lejárót se olyan könnyű megtalálni).

2022. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!