Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapest-Nyíregyháza vasútvo...

A Budapest-Nyíregyháza vasútvonalon miért szüntették meg a sebesvonatokat?

Figyelt kérdés

Csak intercity közlekedik, de hajnalban van egy sebes Pestre, este pedig visszaútban van egy sebesvonat, napközben csak intercityi jár. Sokan szeretnék vissza a sebesvonatokat, de azöta sem hozták vissza.


Miért szüntették meg az ősszes sebesvonatot?



2022. aug. 16. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mert mindenki azt szeretné ha csak és ott állna meg a vonat ahol ő lakik, máshol ne álljon meg mert ő siet. Na, ezt küszöböli ki az IC. Az ott áll meg ahol lényeges, és tessék hozzá igazodni.
2022. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamit félre néztél, mert 9 sebes megy és 3 személy.

[link]

2022. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kèrdést, hiszen van több sebesvonat is naponta.
2022. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Évek óta nincs. Az az egy van reggel, meg vissza este. Az 5008-as számú sebesvonat és még azt is hozzáteszem, hogy az az egy sebes sem megy le teljesen Nyíregyházáig, csak Miskolcig. Sőt a napközbeni intercitykből is csak minden második intercity vonat megy Nyíregyházáig. A TOKAJ IC vonatok mennek Nyíregyházáig, a HERNÁD-ZEMPLÉM IC vonatok Miskolc után eltérnek Hidasnémeti vagy Sátoraljaújhely felé. Viszont személyonatközlekedés óránként van úgy, hogy nem Budapestről indul, hanem Füzesabonyból és az elmegy Nyíregyházáig.
2022. aug. 16. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 közvetlen sebesvonatot és hajnali személyt dobott ki a MÁV app egy véletlenszerű hétköznapra, úgyhogy hiába erősödsz, hogy nincs, igenis van sebesvonat ezen a távon átlag 2 óránként, plusz egy délutáni sűrítő.
2022. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ne a Budapest-Püspökladány-Debrecen vonalat nézd, mert ott érthetò, hogy mindenféle vonat jár, hisz az ország második legforgalmasabb vonala.


A Budapest-Füzesabony-Miskolc-Szerencs-Nyíregyháza vonalról beszélek.

2022. aug. 16. 17:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Karcag-Budapest vonalon utazom 15 éve, ez ugye a Záhony-Bp Nyugati vagy Nyíregy-Bp Nyugati vonal, nyugodj meg, megvannak a sebesvonatok. Biztos megint építenek valamit, egy ideje nem vonatoztam, tavasz végén/nyár elején nem nagyon tudtam átszállás nélkül utazni, de megvannak ezek a sebesek.
2022. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 köszi, így már tisztább, akkor a #7-et hagyd figyelmen kívül.
2022. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Budapest-Záhogy vonal 160-as. Budapest nyugati-Köki 80, Köki-Albertirsa 120, Albertirsa-Cegléd 140, Ceglédtől pedig Debretenig 160-km/h s. A biztber, ETCS hiányzik még, ami soha napján készül el.
2022. aug. 16. 18:12
 10/12 A kérdező kommentje:
*ny
2022. aug. 16. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!