Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest-Nyugati pályaudvarról...

Budapest-Nyugati pályaudvarról hogyan tudok a legkönnyebben eljutni a Műegyetemig?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok nem ismerem Budapestet. Főleg a tömegközlekedést. A másik, hogy biciklivel szoktam közlekedni. Ott a Nyugatinál le lehet zárni a biciklit egy éjszakára úgy hogy ne lopják el?

2022. aug. 31. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Taxival.
2022. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy, melyik épületben van dolgod

de alapvetően 4/6 villamos, "Petőfi híd, budai hídfő"-ig

2022. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biciklit sehol nem lehet úgy lezárni, hogy garantáltan ne lopják el. Ha odáig biciklivel jössz, mért nem mész azzal tovább?

A Műegyetem kampusza nagy, két híd között húzódik, nem mindegy,melyik épület kell neked. Gondolom, található róla térkép a neten. Ha nem a Petőfi hídi oldalra kell menned, akkor metrópótló busz a Deák térig, és onnan a 47-es vagy 49-es villamos a budai oldalra.

2022. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
4/6 szerintem is, de nem mindegy, mikor... Nyugatiból kijössz, a zebrán át, és a túloldali villamosmegállóból.
2022. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
A 4/6 nagyon igénytelen, büdös koszos teli van csövesekkel, én mindig inkább a 3-as metrópótlóval megyek a Deákra és onnan 47-es vilivel a Szent Gellért térig. Időben gyorsabb is, mint 4/6-tal.
2022. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó lenne tudni, melyik épületbe szeretnél eljutni, a Műegyetem kampusza elég nagy. A 4/6 azért is jó választás, mert ha nem is a kampusz közepére, de attól nem túl távol tudsz leszállni, ahonnan kb. 10 perces sétával minden épület elérhető (a Gellért tértől az I épület 20 perc séta lenne).


Egyébként én sem értem, miért hagynád ott a biciklit - a nagykörúton végig van kerékpársáv, a Petőfi híd budai hídfőjétől pedig északi és déli irányban is kerékpárút vezet.

2022. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vácról járnék be vonattal és gyorsabb lenne biciklivel elbiciklizni szerintem mint tömegközlekedéssel. A MÁV bérletre nem vonatkozik a bicikli szállítás ezért hagynám ott nap mint nap a nyugatinál. Egyébként a kampusz több épületében is lesz órám össze-vissza.
2022. aug. 31. 18:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7: Ja, vagy így! Ez azért lényeges információ, én a kérdés alapján azt hittem, egyszeri alkalomról lenne szó.


Ha egész félévben ott hagynád (hétvégére is) a biciklit egy nyilvános helyen a Nyugatinál, akkor azért azt jó eséllyel eltolná valaki még a vizsgaidőszak előtt. Ráadásul szabályosan közlekedve a bicikli nem feltétlenül gyorsabb, mint a 4/6 villamos, ahonnan a középső kampusz épületeit rövid sétával eléred.


Egyébként ha ragaszkodsz a biciklihez (vagy csak kipróbálnád), akkor javaslom a Bubit - ha 30 percen belül maradsz, akkor havi 500 Forintért kerekezhetsz a Nyugati és az egyetem között: [link]

2022. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Google maps leírja kb az összes útvonalat.


Szinte biztos, hogy a 4/6 villamos lesz a nyerő, de ha mondjuk a BME CH épületébe akarsz menni, akkor már lehet van más gyorsabb alternatíva, de szerintem a google maps lesz a döntő, hogy az mit mond.


Itt élek Budapesten és fejből én is tudom hogyan hova lehet a "legjobban" eljutni mégis kb mindig google mapset használok, mert van hogy mégis jobban tudja, hogy melyi útvonal gyorsabb 5 percel.

2022. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A bubi lesz a nyerő.
2022. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!