Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet hogy anyám bérlete...

Hogy lehet hogy anyám bérlete majdnem tízszeres árú mint az enyém?

Figyelt kérdés

Ugyanaz az útvonal, az övé 9380, az enyém 960. Én diákkedvezménnyel utazok, de az csak 50 százalékos kedvezményt ad (bérletemre is ennyi van írva).

Akkor nekem kéne 4690et vagy neki 1920-at fizetni..

Hogy van ez? Magyarázzátok már el, mert nem értem.. :D


2010. szept. 25. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért van mert anyukád nem kap 50%-ot, hanem teljesáró bérletet fizet. 9380 ft-ért.

Te 90%-os bérletet tudsz venni mert diák vagy, és csak a 10%-át fizeted, 960 ft (Kb 10%-a mostmár a kerekítgetés miatt nem pont annyi).


Ellenben Anyukádnak a munkáltatója KÖTELES a teljesárú bérletének 86%-át kifizetnie, ha nem a munkahelyének településén lakik.

Tehát elvileg Ő 14, Te pedig 10%-ot fizetne, kérdés, neki megfizeti-e a munkáltatója amit meg kell, emrt a magyar munkáltatók erről alaposan el szoktak felejtkezni...

2010. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jah, elnézést, látom a Te bérletedre írtad az 50%-ot.

De ettől függetlenül is, Te sem 50 vanem 90%-ot kapsz.

2010. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De én nem 90 százalékot kapok, írtam is. Rá van írva a bérletre hogy 50 SZÁZALÉKOS KEDVEZMÉNY.
2010. szept. 25. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem véletlenül menetjegy?

Csak mert a bérletből nem létezik 50%-os...

Tegyél fel róla egy fényképet.

2010. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!