Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonaljeggyel utazom a...

Ha vonaljeggyel utazom a metrón, és véletlenül előbb szállok le (ötödik helyett negyedik megálló),a következő metróra ugye nem kell új vonaljegy? Vagy mégis, azaz menjek vissza és lyukasszak egy újat? Busz, villamos esetében viszont ilyenkor új kell?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 08:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mire érvényes a vonaljegy?

Érvényes egy utazásra útmegszakítás és visszaút nélkül."

Nem tudom, hogy útmegszakításnak számít-e, de én biztos nem vennék újat.

Nem tudom, hogy a jegyre rányomják-e, hol érvényesítetted, de a 80 percbe, amíg érvényes a vonaljegy, simán bele kell férnie egy ilyen útnak.


(Jártam már úgy - igaz bérlettel - a nagykörúti villamoson, hogy a sok leszállót segítve én is leszálltam, de vissza a sok felszállótól már nem tudtam.)

2022. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Így nyugodtan mehetsz még egyet, hiszen - gondolom - a metró területéről ki sem lépsz.

Ha már kilépsz, akkor új jegy kell, de ha csak leszállsz, majd rájössz rögtön, hogy rossz helyen vagy, simán felszállhatsz a következőre.

2022. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De ha ez nem metrón történik, hanem buszon?


Illetve ha véletlenül túlmegy valaki a metrón vagy buszon, akkor a vissza egy megállóra hivatalosan kell másik jegy?

2022. szept. 23. 09:50
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"A vonaljegy szinte minden BKK járatra és a környéki buszokra, valamint a HÉV-ekre is: az 1-99, 101-299, 900-999 vonalak teljes hosszán, valamint a H5, H6, H7, H8, H9 vonalakon Budapest közigazgatási határán belül egyszeri, átszállás nélküli utazásra érvényes. Az M1, M2, M3, M4 vonalak teljes hosszán egyszeri utazásra érvényes az ezen vonalak közötti átszállással."

. Az utolsó mondatot tessék elsőre elolvasni.


Egyébként kb. ellenőrizhetetlen lenne, hogy leszáltáll-e, mivel a jegyet a bejáratnál érvényesítetted.


Buszok esetében már probléma, hogy a buszon kell érvényesíteni.

2022. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha a metrón visszamegyek egy megállót (mert előbb szálltam le, mint szerettem volna), az szabályos ugyanazzal a jeggyel?
2022. szept. 23. 10:05
 6/24 A kérdező kommentje:
Előbb helyett később, bocs
2022. szept. 23. 10:08
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem, az már egyértelműen nem szabályos, ha visszafelé is ugyanazzal a jeggyel akarsz menni
2022. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ha nem megyek ki a metróból, akkor sem működik, ugye?

Nem sűrűn fordul elő, hogy rossz helyen szállok le, de jó tudni, mi a helyzet :)

2022. szept. 23. 10:27
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
nagy mázlival éppen megoldható, ha közös a peron, és nincs egyik állomáson se ellenőr lent, de én nem kockáztatnék
2022. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igaz

Viszont busz/vilamos esetében sehogy sem jó (sem vissza 1 megálló, sem előre)

2022. szept. 23. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!