Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonaljeggyel utazom a...

Ha vonaljeggyel utazom a metrón, és véletlenül előbb szállok le (ötödik helyett negyedik megálló),a következő metróra ugye nem kell új vonaljegy? Vagy mégis, azaz menjek vissza és lyukasszak egy újat? Busz, villamos esetében viszont ilyenkor új kell?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 08:35
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

javítás:

hogy ott szálltam fel, ahol.

2022. szept. 25. 12:33
 22/24 A kérdező kommentje:
Szóval ha a kijáratnál álló ellenőr nem látja a jegyből, hogy nem teljesen szabályosan mentem vissza egy megállót, a metrókocsiban levő ellenőr honnan látja?
2022. szept. 27. 07:52
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
A pecsét első kb. 3 számjegye azonosítja a megállót, ahol kezelted. A kijáratnál álló ellenőr érvényesnek látja a jegyet, mert nem látja, melyik irányból jövő metróról szálltál le. A metrókocsin lévő ellenőr látja, hogy arrafelé utazol (vagyis visszafelé), ahol kezelted a jegyet.
2022. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! :)

Viszont ha buszon vagy villamoson járnék így, ott muszáj új jegy.

2022. szept. 27. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!