Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonaljeggyel utazom a...

Ha vonaljeggyel utazom a metrón, és véletlenül előbb szállok le (ötödik helyett negyedik megálló),a következő metróra ugye nem kell új vonaljegy? Vagy mégis, azaz menjek vissza és lyukasszak egy újat? Busz, villamos esetében viszont ilyenkor új kell?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 08:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

#5:

De...de ha előbb szállsz le...akkor mi a francnak visszafelé akarsz menni??? 😟

2022. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
azt elírtam (nem előbb-et akartam írni), utána javítottam
2022. szept. 23. 17:30
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha később szállsz le, és közös peronos az állomás (nem kell kimenned), minimális az esélye, hogy elkapjanak.

#1: Igen, rajta van, hol érvényesítetted, pl. a szakaszjegyeket így ellenőrzik. Én már szívtam meg úgy, hogy nem figyeltem, és 4 megállőt mentem egy szakaszjeggyel. Idióta rendszer. Teljesen át kéne állni az idő alapúra, ahogy már minden normális európai ország megtette.

2022. szept. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#13: tegyük fel, hogy közös peronos, és rögtön átmegyek a másikra, és visszamegyek egy megállót. Ha lesz ellenőr a kijáratnál, megbüntetne ilyen esetben?
2022. szept. 24. 09:12
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem szabályos, mert megszakítod az utazást. Gyakorlatilag nem tudnak érte megbüntetni, mert nem hagyod el az állomás területét.
2022. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
De ilyenkor az ellenőr nem tudja az előzményeket, azt is hihetné, hogy kimentem a metróból, elintéztem a dolgom, és egy idő múlva utazok visszafelé ugyanazzal a jeggyel, amivel oda (ez lehetséges, ha a másik megállóban nem volt a bejáratnál ellenőr, mert ilyenkor sokan nem lyukasztanak jegyet). Még ha nem is így van. Lehet, hogy túlgondolom :)
2022. szept. 24. 10:34
 17/24 anonim ***** válasza:
52%
A sima vonaljegy 60 percig érvényes. Ha 2 megállót utaztál, és 59 perce kezelted, akkor is el kell fogadnia.
2022. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
De visszaútra alapesetben nem lenne érvényes.
2022. szept. 24. 10:43
 19/24 anonim ***** válasza:

#17: Már 80 percig érvényes a vonaljegy, elvileg 78 percet sétálhatsz is lent a megállóban, majd a 79.-ben felmész, ha van fent ellenőr, el kell azt is fogadnia.

#18 (kérdező): Visszaútra nem érvényes, de ha 1 megállót mész túl, közös peronos az állomás, visszajössz a következővel, majd kérik a kijáratnál a jegyedet, nem fogja tudni az ellenőr, hogy te azzal visszafelé is mentél. Maximum akkor bukhatnál le, ha pont az alatt az 1 megálló jön bent a metrókocsiban ellenőr, de az se biztos, hogy figyelne ilyenre.

Amúgy igen, túlgondolod. Ilyen esetben szerintem az emberek 99 %-a simán felszáll a visszafelé menőre, nem megy fel új jegyet kezelni.

2022. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Igaz :)

amúgy ha jönne a metrókocsiban ellenőr, azzal buknék le, hogy látja, hogy ott szálltam fel, ahol ő? Mert most megnéztem direkt egy kezelt vonaljegyet, és nem sok minden látszik rajta a kezelési dátumon kívül.

2022. szept. 25. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!