Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg van olyan, hogy...

Tényleg van olyan, hogy kocsiosztály különbözeti jegy?

Figyelt kérdés

2. osztályú jegyem van, viszont átszállásnál lekéstem a csatlakozásomat és a következő vonatra 1. osztályú helyjegyet vettem. Van pótjegy és helyjegy is. Viszont a kalaúz most mondta, hogy kellett volna ez a különbözeti jegy. Eddig sosem kérte senki, pedig utaztam már így, és az appban sem találtam, hogy hol tudnám megvenni.

Van ilyen? Ha igen, hol tudok legközelebb ilyet venni?



2022. okt. 3. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik ilyen, az appban a szolgáltatások között tudod kiválasztani.
2022. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Eddig miből gondoltad, hogy az 1. osztályon lehet utazni 2. osztályú jeggyel? Ha így lenne, mindenki ott utazna.
2022. okt. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2


Miért kellett volna gondolnia? Ha a MÁV-nak lenne egy csöppnyi esze, akkor a helyjegy tartalmazná az első osztály felárát.

2022. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ha a csak hely- és/vagy pótjegy opciót választja, akkor a rendszer joggal feltételezi, hogy 1. osztályú jegye van már.
2022. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Miért feltételezné joggal? Rendszerint azok szoktak csak helyjegyet venni, akik nem is akarnak IC-n utazni, de nem jön más.

2022. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Mondjuk ez nagyjából igaz lehet, amióta csak IC-n van 1. osztály. Vagy aki az előzőt lekéste, de a(z. 1.osztályú) jegye még érvényes. Viszont akkor vele meg feleslegesen vetetné meg a rendszer a kocsiosztály-különbözetet.
2022. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyszerűbb külön kezelni. A helyjegy fix áras, a pótjegy km-hez kötött, ahogy a kocsikülönbözeti jegy is. Pótjegy viszont nem kell minden IC-re, a helyjeggyel ellentétben.


Mondjuk ránézve az alkalmazásra, nagyon nem egyértelmű a dolog, hogy mit és hogyan kellene vásárolgatni, ha már jegye van az embernek, de egy következő vonattal szeretne menni első osztályon.

2022. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!