Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem szánalmas, hogy az összes...

Nem szánalmas, hogy az összes Budapesttel összemérhető kelet-európai városban több km metró van, mint itt?

Figyelt kérdés
Varsó, Bukarest, Minszk, Prága, Szófia (ez utóbbi kettő város még jelentősen kisebb is).
2022. okt. 18. 21:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
Bárcsak ennyi szánalmas lenne ebben az országban!
2022. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
De az, most boldog vagy? :D
2022. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

#2


Nem, egyáltalán nem vagyok boldog. Miért nem ezt híresztelik a turistáknak, ahelyett a bizonyos első metró a kontinentális Európában helyett? Sokkal jobban ráérezne a turista a budapesti metró mibenlétére.

2022. okt. 18. 22:07
 4/39 anonim ***** válasza:
83%
De, ráadásul ha 2002-ben más nyer, akkor még ennyi sem lenne. Ha ez vigasztal valamelyest, a villamoshálózat hosszabb.
2022. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
20%
Na mert minek is több emtro, csak hogy le kelljen menni a föld alá meg feljönni? Tömegközlekedés van bőven a felszínen akkor most mégis hol a gond?
2022. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
57%
#4 Ja xD Gyurcsány idejében ennyi sem volt xD
2022. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

A mondatszerkezeted alapján a felsorolt városok szánalmasak.


Budapest talajszerkezete nem alkalmas metrónak. A Duna ártere. Van, ahol csak lyukat kell fúrni a közetbe. Nálunk (nem tudom a megnevezését) ki kell bélelni, mert beomolna. A talajvizet is szivattyúzni kell.

2022. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
De, ettől tényleg összedől most a világ!!!!
2022. okt. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül csak Szófiában jártam egyelőre, a többit nem tudom. De ott a metró nagyobb része felszíni városi vasút, a kisebb része pedig kéregvasút, mint nálunk a kisföldalatti, a 3-as metró külvárosi szakaszai, illetve a szentendrei hév földalatti szakasza, nem pedig mélyalagutas metró, mint nálunk a metró nagy része. Szóval ilyen szempontból nem teljesen korrekt az összevetés, amit máshol metrónak neveznek, azon az alapon a hév vonalakat is annak nevezhetnénk (ok, a szófiainak nincs szintbeli kereszteződése, de pl. osloinak van).


A másik, hogy Szófiával összevetve Budapestnek ezzel együtt is jobb a tömegközlekedése, nem csak mert a villamoshálózat sokkal hosszabb, de azért is, mert Szófiában ahol egyik sincs, ott a buszok járatszáma alacsony, és nagyon hamar, kb. 20 óra után már nem is járnak.

2022. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 9-ea vagyok. Ezzel együtt annyiban jogos a felvetés, hogy a 80-as évek óta ezen a téren szinte semmit nem fejlődött Budapest, egyedül egy csonka metró vonal épült, miközben persze tervek vannak bőven, de semmi nem valósult meg. Máig nincs kötöttpályás tömegközlekedés a reptérre, nincs meg a 3-as metró Káposztásmegyerig, a 4-es Bosnyák térig, illetve Gazdagrétig (sőt inkább Budaörsig kéne), a gödöllői hév nincs összekötve a 2-es metróval, az 5-ös metró sehol, sőt még a ráckevei hév sincs behozva a borárosig sem, nem hogy a két hév a Kálvin térig.


Eközben az említett városokban fejlődött a metróhálózat. 2004-ben voltam szüleimmel Szófiában, mindenhol ki volt rakva egy szép nagy metróhálózat térkép, aztán lementünk a föld alá, ahol volt pár megálló, és ennyi volt kész. 2017-ben feleségemmel jártunk ott, akkorra már megépült a teljes 8-as alakzat, azóta ahogy látom még egy vonal.

2022. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!