Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarok ti is más helyre...

Magyarok ti is más helyre szoktatok ülni, mint amire a helyjegyetek szól vonaton, repülőgépen, színházban, moziban, stb.?

Figyelt kérdés

Ez vajon csak Magyarországon szokás?

Meglepődtem otthon, főleg amikor más a helyemen ült, én más helyre kényszerültem ülni, aztán felállított az akinek az én helyemre szólt a megvásárolt jegye. Kész káosz lett belőle. Nem egyszer.


2022. okt. 23. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Én nem.
2022. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Ki nem szarja le mi van a jegyre írva? Az egész csak azért van, hogy valamilyen indokkal a MÁV mégegy bőrt lehúzhasson az utasokról.
2022. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Vonaton sosem néztem, ahol sok szabad hely van, oda...repülőn sosem utaztam.
2022. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Alapesetben igen, de ha a zsúfoltság nem indokolja, akkor a legtöbben nem foglalkoznak vele. Pl. moziban, nekem volt olyan, hogy közvetlenül a helyem mellett ültek, de amúgy meg az egész teremben voltunk kb. 10-en. Hát nyilván nem ültem oda egy idegen mellé, mikor az egész teremben majdnem minden hely üres és oda ülök, ahova akarok, hiszen senkit sem zavar.


És ez amúgy a lényeg: senkit se zavarjon. Ha már tömve vannak a helyek, akkor illik betartani a dolgokat, de ha nem, akkor kár erőlködni, egyszerűbb leszarni.

2022. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem. De nem is ülnék máshova, ha vki elfoglalja a helyemet, hanem közölném, hogy az az enyém. Volt is már erre példa.
2022. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Én képes vagyok rá, hogy oda üljek, ahová a jegyem szól. Sőt, van is rá időm és energiám, hogy ezt megtegyem.
2022. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
mozi esetén más a helyzet, bár oda nem járok, de IC-n a 86-os ülés célállomása ugyanaz, mint a 39-esé, így ezzel nem mindig szoktam foglalkozni, különösebb jelentősége nincs, csak ülőhelyet biztosít
2022. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem, de volt fordult már elő velem is ilyen. Barátnő mellé akart ülni, a fos alkalmazásban nem lehet egymás mellé kérni a jegyet, ezért így tudták megoldani. Az ő helyükre meg én ültem. Probléma megoldva.
2022. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Moziban eddig csak egyszer fordult elő, hogy nem oda ültem, ahova a helyem szólt. Fel voltam fázva, így a sor szélére ültem le és megkértem az illetőt, hogy cseréljünk helyet, mert nem akarok senkin keresztül mászni és ezzel zavarni a filmnézését. Megértő volt mindenki.

Vonaton viszont fel szoktam állítani azt aki elfoglalta a helyemet, mert nem szeretek összevissza ülni, azért mert más nem képes vagy nem akar oda ülni, ahova a helye szól.

Repülőn még nem találkoztam olyannal hogy valaki nem oda ült volna ahova szól a jegye. Itt fontos is hogy mindenki a helyén üljön, mert baleset esetén így tudnak azonosítani.

2022. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem, mert én értelmes ember vagyok. Aki vonaton más helyre ül, az egyszerűen egy tapló. Az persze más, ha megkérdez valakit, megbeszélik, ha cserélnek.
2022. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!