Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarok ti is más helyre...

Magyarok ti is más helyre szoktatok ülni, mint amire a helyjegyetek szól vonaton, repülőgépen, színházban, moziban, stb.?

Figyelt kérdés

Ez vajon csak Magyarországon szokás?

Meglepődtem otthon, főleg amikor más a helyemen ült, én más helyre kényszerültem ülni, aztán felállított az akinek az én helyemre szólt a megvásárolt jegye. Kész káosz lett belőle. Nem egyszer.


2022. okt. 23. 15:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem, és Magyarországon nem is sűrűn tapasztaltam ilyesmit. Olaszországban ellenben a mi helyünkön is ültek, és amikor jöttek azok, akiknek a helyére végül leültünk, ők sem problémáztak.
2022. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%

Helyzetfüggő, így aztán soha nem ítélkezek, pláne nem nevezek taplónak másokat emiatt.


Vonaton például ha nem szimpatikus az, aki mellè a rendszer ültetett (mert mondjuk büdös) vagy egész egyszerűen focizni lehetne, olyan üres az egész kocsi, akkor nem fogok más nyakába ülni. De szó nélkül átadom a helyemet, ha jön az, akié a hely.


Moziban meg aztán főleg semmi kedvem mások nyakába ülni egy tök üres teremben. Nyilván odébb ülök , ha mégis kezdés után oda akarna ülni valaki a jegy szerinti helyére .

2022. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13%

#12 Olyan mondjuk pont nem fog előfordulni, hogy üres az egész kocsi, de te pont valaki mellé kerülsz, mert nem így adja ki a rendszer a helyjegyeket.

Ha zavaróan büdös az utastárs, az az utazási feltételekbe ütközik, a kalauznak kell szólni.

2022. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
Ez azért fordult elő veled, mert nagyon balf*sz voltál. Ha neked helyjegyed van, TE állítod fel aki ott ül, mert ha két-három ilyen béna találkozik, akkor az első normális ember érkezésére egész láncreakció indul el. A Budapest-Prága vonatot pl. Szlovákiában sima helyközinek használják, nem kell nekik helyjegy, és igenis fel kell állítani őket, mert nem tudhatod, később felszáll-e az, akinek a helyét foglalod. Én egyszer ültem nem a helyemre, a Vígszínházban, üres volt a fél karzat, úgyhogy a második felvonásra átültem kicsit jobb helyre.
2022. okt. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
#13: Nem tudom, most hogy adja a rendszer, változott-e valamit, de pár éve volt olyan, hogy a helyjegyem egy fullra zsúfolt kocsiba, más mellé szólt. Átmentem a szomszédos kocsiba, az meg szinte üres volt, 3-4 ember ült benne.
2022. okt. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13-as, plusz az összes óvodás gombnyomkodó kedvéért: amikor nem a helyemre ülök le, tisztában vagyok vele, hogy nulla jogom van pofákat vágni, látványosan lassan szedelődzködni, alkudozni , leszarni a másikat. Látom, hogy oda akar ülni (nem alszom…) , szemkontakt, félmosoly és kotródok is a helyemre. Nem kell ezen háborogni.


De én tényleg az átlagnál kevésbé szeretek mások közvetlen közelében utazni, így ha van rá módom, bizony elülök a nekem kijelölt helyről, hacsak nem az van egy üresebb részen .

2022. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha senkit nem zavarok vele (= tehát üres lenne az a hely, ami nekem jobban tetszene ÉS nem magasabb árkategória), akkor átülök néha.

Főleg színházban. Én első sorban szeretek ülni, de oda sokszor nincs már jegy, amikor veszek. Viszont 99%-ban magán az előadáson van oda hely, mert sokszor nem jönnek el bármilyen okból. Akkor senkit nem zavar, ha odaülök pl. a második felvonásra.

2022. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!