Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bizonyíték birtokában milyen...

Bizonyíték birtokában milyen fórumon tudok vizsgálatot kérni csaló buszsofőr ellen?

Figyelt kérdés
Rendszeresen távolsági busszal járok munkába. Most, elszámoláskor vettem észre, hogy egyik reggel teljes árú jegy helyett regisztrációs jegyet kaptam, holott minden alkalommal teljes árú jegyet fizettem. Erre több tanúm is van. Csalni nem áll érdekemben, mert a jegyek után költségtérítést kapok. (Nem elég, hogy ezzel kihúzta a pénzt a zsebemből, de mondjuk ha pl. jön a buszon egy ellenőr, hogy magyarázom meg ???)
2010. szept. 28. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

lehet csak eltévesztette.

ha egyedi eset akkor azért ne állítsuk piedesztára.

én a bérletre szavazok ;)

2010. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is arra szavaznék, ha lenne pénzem egyben kifizetni:) (2 gyereket nevelek egyedül. Sajnos havonta többször is el kell számoltatnom, hogy kihúzzam fizetésig.) Egyébként sajnos nem az első eset. Kaptam már tőle diákjegyet is tejles áron, meg olyan is volt, hogy elvette a jegy árának a felét, és azt mondta, üljek le. Veszekednem kellett vele, hogy de igenis kifizetem, és kérem a jegyet. Csak 1 ilyen van a vonalon, a többi rendes.
2010. szept. 28. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem tévesztette el én is ismerek ilyen buszsofőröket... ez amolyan keresetkiegészítés nekik ami persze illegális. A vezetőjénél tudod bejelenteni a panaszodat. Valószínűleg ez az állásába fog kerülni, hacsak nem haverok a főnökével akkor viszont utálni fog téged mint a sz@rt.
2010. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Én nem tennék panaszt. Lehet ő is egyedűl neveli a gyerekét. Nem helyes amit csinál de ők sincsenek túlfizetve különben nem trükköznének.
2010. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Kétszer háromszor fogd a telefonod rá mintha vennéd hogy mit csinál,le fog szokni rólad:-)
2010. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hinném, hogy nagyon nyomorogna, min. 120 kg, én meg 45. Kétszer eszem napjában, szendvicset, meg amit a gyerekek hagynak. Én becsületes munkát végzek, nem mások pénzét nyúlom le. És nem is a vállalatét. Ennyi.
2010. szept. 28. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen köcsög sofőr van. Aztán meg amikor járatritkítás van, akkor ugye az ilyen járatokat ritkítják, merthogy úgyis kevesen utaznak rajta, kevés a jegyeladás. Azzal nem számolnak, hogy azért kevés, mert a sofőr nyúlja le...
2010. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem beszéld meg vele hogy ezzel a te pénzed teszi zsebre. Nekem előfordult már hogy nem adott egyáltalán jegyet de leszartam neki is megkell élni. A te helyzeted azért bosszanto mert akkor gondolom nem számolják el ez már más téma. Sztem ha megtudod beszélni vele elöször tedd azt.Ne legyél olyan tipikus magyar hogy ha az én lovam is megdöglött dögöljön a szomszédé is. Aztán ha nem halgat a szép szóra akkor lehet menni a főnökhöz... szerintem
2010. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
ja és még annyi hogy ők tudják mikor van ellenőrzésük ha meg mégsem övé a balhé...
2010. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is ismerek ilyen sofört...

Bár ő egy fokkal rendesebb az itt leírtnál, mert mindíg mikor azon a vonalon utazom (nem sokszor havont kb 4-szer) megkérdezi felszállásnál, hogy elszámolják, vagy jó lesz az olcsóbb jegy is?

Régebben mikor még napi szinten jártam azon a vonalon egy másik sofőr is eljátszotta ezt, sőt még az ellenőrök is benne voltak a buliban. Felszálltak végigmentek a buszon s leszálltak (a soför meg fizetett nekik x százalékot) Ám egyszer besz*pta... Nem a "szokásos" ellenőrök jöttek, s a fél busznak nem volt jegye... :-)

Akkor láttam utoljára a Volánnál...

2010. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!