Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Be tudom-e mutatni az igazolta...

Be tudom-e mutatni az igazoltatás után vásárolt bkk bérletet mint az igazoltatás időpontjában érvényes bérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkaptak a villamoson jegy nélküli utazásért. Azt mondtam az ellenőrnek, hogy van érvényes bérletem csak otthon hagytam, így lehetőségem van 5 munkanapon belül bemutatni az igazoltatás időpontjában érvényes bérletet. Természetesen nem volt bérletem, ezért vettem egyet körülbelül fél órával később.

Használhatom-e ezt a bérletet, mint az utazás időpontjában érvényes bérlet (láttam rémhíreket, amik szerint a jegyvásárlás percre pontos időpontját nem tüntetik fel ugyan a jegyen/bérleten, de rögzítik)?

Illetve ha nem, élhetek-e a kedvezményes pótdíjazással, ami az aznapon vásárolt bérletekre használható?



2022. nov. 5. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Utólagos bemutatásra nincs lehetőség, a kedvezményes pótdíjazásra van, ha megfelelsz a feltételeknek.


(A vásárlás időpontja rögzítve van ugyanis.)

2022. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint az applikacioban vasarol jegy eseten bizony percre pontosan rogzitik mikor vetted, a papiralapu eseteben viszont nem, azt bemutathatod 'felaron'.

2022. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a QR-kód a felső sarokban pontosan tartalmazza a megvásárlás időpontját.

Le tudja olvasni az utólagos bemutatáskor az alkalmazott.

Bukó...

2022. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szépen a válaszokat.
2022. nov. 5. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a rend jedvéért: igazoltatni rendőr tud. Ellenőr nem.

Az utólag vásárolt bérlet nagyon régóta nem működik.

Az még a nyomdai úton előállítottaknál volt.

2022. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
A BKK most vezette be az utólagos bérletvásárlást, tehát ha a pótdíjazás után 2 munkanapon belül veszel egy teljes árú bérletet és bemutatod (!!), akkor elengedik a pótdíjat.
2022. nov. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
6. A BKK honlapján meg tudod mutatni ezt? Én nem lelem.
2022. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

„Új kedvezményt vezetünk be a pótdíjazási rendszerben 2022. szeptember 1-jével, hogy az utazási feltételek betartására ösztönözzünk: Ha a pótdíjazásod napján egy attól a naptól érvényes havi, vagy hosszabb érvényességi idejű bérletet vásárolsz, és azt a pótdíjazástól számított két munkanapon belül bemutatod a BKK bármelyik ügyfélközpontjában, akkor elengedjük a helyszíni pótdíjtartozásod legalább felét:


Amennyiben a pótdíjazásod napján, a pótdíjazás napjától kezdődő érvényességű bérletet vásárolsz és azt a pótdíjazástól számított két munkanapon belül bemutatod bármelyik ügyfélközpontunkban, az alábbi kedvezményes pótdíj megfizetésre nyílik lehetőséged:


ha éves bérlet vásárolsz, 1000 forintra mérséklődik a befizetendő pótdíj összege;

ha negyedéves, vagy szemeszterre szóló bérletet veszel (utóbbi esetben korábbi kezdőérvényesség is elfogadott), 3000 forintra mérséklődik a befizetendő pótdíj összege;

havi bérlet vásárlása esetén 6000 forintra mérséklődik a befizetendő pótdíj összege.


A pótdíjazás napján vásárolt bérleted bemutatásának kedvezményével évente két alkalommal élhetsz.”


Ez nem teljes elengedés.

2022. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!