Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen jogaim vannak egy...

Milyen jogaim vannak egy rendőrrel szemben külföldön?

Figyelt kérdés

Nemrég fordult elő, hogy Szlovéniában éjjel (hazafelé jöttünk munkatársammal németországból) egyik körforgalom után megállítottak a rendőrök. Németül sikerült valamit kommunikálnunk, azt mondták, hogy már régebb óta követnek és gyorsan jöttünk meg nem álltunk meg egy stop táblánál meg hogy össze-vissza mentünk az úton.

Ebből kb. semmi nem volt igaz, körforgalomból másik irányból kanyarodtak utánunk. Megszondáztak, semmi. Erre azt mondja, 120 euro gyorshajtásért. Mondom neki mutassa a fotót mert mi nem mentünk gyorsan. Erre szlovénul mormogott valamit majd beültek az autóba és elhajtottak a paprjainkkal.

Telefonon hívtuk a rendőrséget, azt mondták, küldenek valakit. Semmi. Még egy hívás, megint ugyanaz. Harmadszorra mondták, menjünk mi be.

6-kor nyitott a rendőrség, addig szobroztunk a kocsiban. Bementünk, azt mondták 120 euro, de ha most kifizetjük, akkor csak 60 euro.

Kifizettük, papíron az volt, hogy nem álltunk meg egy stop táblánál.


Persze ebből egy szó sem volt igaz. Jogszerű volt ez a fajta intézkedés? Mi van ha csak magyarul szólalok meg legközelebb? Valami tanács?



2015. jún. 12. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Konzulátusra kellett volna bemenni feljelenteni a parasztokat lopásért, hatalommal való visszaélésért.


Ám mostanra elismerted az elkövetést, így magadra vess.


Megjegyzem fénykép, hahaha, Agyarországon is úgy van hogy a rendőr azt mond amit akar, azért büntet meg amiért akar, te meg örülj hogy nem veri le a vesédet.

Az USA-ban meg örülj ha nem lő hátba.

2015. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat járok szlovéniába!Vettem észre,hogy ott a szervek azt hiszik magukról hogy valami félistenek,és ezt éreztetik is.Ettől függetlenül ilyen atrocitás még nem ért!Büntettek már meg gyorshajtásért,meg az övet nem használtam,illetve lámpa nem volt felkapcsolva,de így nem genyóztak még velem
2015. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt minek emelted ki? Hogyne, jogaid vannak szakmányba' mehetsz velük Kukutyinba zabot hegyezni. A követségnek ugyan van 24 órás szolgálata de hogy azok nem fognak keménykedő közlekedési rendőröket üldözni neked az tuti.


Panaszt tehetsz utólag ahol, ugyanúgy mint Magyarországon, hat hónap múlva gondos nyomozás után kiderül hogy amit a rendőrök állítanak az a szent igazság és te egy nyomorult hazug gazember vagy örülj hogy nem állítanak bíróság elé amiért ilyen derék közszolgákat mindenféle csúnyasággal vádolni merészelsz.

2015. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy ha legközelebb ilyen van, bekapcsolom a telefonom diktafonját, amit ha szemétkedni akarnak természetesen megmutatom nekik és elmondom hogy felveszem (németül, mert szlovénul semmit sem tudok). Aztán közölje a közös nyelven a problémáját úgy, hogy felvételt készítek.


Aztán ha mégis hasonlóan járok és elveszik a papírjaim, akkor szépen felírom a rendszámjukat és hazajövök papírok nélkül. Másnap kimegyek Lendvára keresek egy ügyvédet és eljárást indítok ellenük. Személyi igazolványt szerintem semmilyen indokkal nem vehetik el.


Tudták ők is hogy törvénytelen amit csinálnak, de gondolom csak az első néhány után volt kis gyomoridegük aztán rájöttek hogy senki nem csinál semmit mert senki nem ismeri a jogait így már rutin eljárás ez részükről.


Szerintetek jó így?

2015. jún. 27. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne értsd félre, nem ellened vagyok és a rendőrök mellett, csak végiggondoltam a dolgot:

Oké, hogy Te felveszed, amit mondanak, éééés? Ettőlmég nem fogod tudni bebizonyítani, hogy igazad van és tényleg megálltál a stoptáblánál, szóval a dolog nem oldódik meg.


Egyébként éjjel, a sötétben még akár az is előfordulhat, hogy tényleg nem vettétek észre a stoptáblát, nem?

Legalábbis abból indulok ki, hogy mi egyszer sikeresen eltévedtünk a román határnál szintén éj, mert hiába tudtuk, hogy x helyen le kell térni az útról jobbra, nem volt semmi jelzés. Majd mikor beleszaladtunk egy kihalt földútba, ami elfogyott alólunk, akkor viszafordultunk és a visszaúton láttuk meg, hogy a tábla ott volt - csak nem az út jobb, hanem az ÚT BALOLDALÁN, a szembejövő sávon túl (hülyén néző smiley)

2015. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem volt igaz, mondom azt mondták régóta követnek holott előtte a körforgalomba amikor behajtottunk, akkor láttuk másik irányból közeledni őket is a körforgalomba.

Szóval 500m sem jöttek utánunk és nem volt stop-tábla. De nem is azt erőltette ott hanem a gyorshajtást meg hogy össze vissza mentünk az úton, szondáztatott is. Aztán negatív, akkor gyorsan mentünk. Kértük a fotót akkor vitte el a papírokat.

Aztán a rendőrségen már a papíron stop tábla szerepelt.

2015. jún. 27. 16:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom bizonyítani hogy igazam van, de az ártatlanságot nem is kell bizonyítani. Ő állít valamit, neki kell bizonyítani.
2015. jún. 27. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!