Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 100E vonal 1500 ft-os, de a...

A 100E vonal 1500 ft-os, de a 200E jarat sima normal vonaljeggyel mukodik?

Figyelt kérdés
Egyszerubb es olcsobb vonattal es 200-as busszal kimenni a repterre, igaz?
2022. nov. 10. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod.

Nem egyszerűbb, de valóban olcsóbb és nem sokkal lassabb.

2022. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normáldíjas. Sőt, ha a Kálvin tértől mész (az a Deákról gyalogos táv, de használhatod külön jegy nélkül a metrópótlót, csak az bőrönddel macera), onnan jár a 3-as metró ami elvisz a 200E buszhoz. Ez egy 530 Ft-os átszállójeggyel megoldható, akkor is ha a metrópótlóval kezdesz, olyankor az 1-es szelvényt a buszon, majd a metróban annak a hátoldalát kezeld, a 200E-n meg a 2-es szelvényt. Alig harmadáron megúszod.
2022. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kieg, 2-es vagyok. 900 Ft-ért még megérte a kényelem, de az 1500 Ft nettó lehúzás. Ahogy a 6500 Ft-os hetijegy is, hisz kéthetit kapsz 6300-ért. Azért ez az árképzés nagyon gáz.
2022. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Viszont megoldották az áremelést úgy, hogy csak a turistákat, külföldieket érintse, akik évente legfeljebb néhány alkalommal vesznek ilyesmit, vagy csak egyszer. Aki minden hónapban megveszi a bérletét, annak nem változott semmit a kiadása ilyen téren. És ez a legfontosabb.

2022. nov. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
#5 az lehet, de akkor is aljas dolog lehúzni a turistákat. Én például Barcelonában a metró automatából 5 db sima jegyet próbáltam volna venni. Odalépett hozzám egy biztonsági őrnek látszó ember, kitörölte az 5 jegyet és benyomott egy olyat, amin 8 "kredit" van és 2 euróval olcsóbbra jön ki, mint az 5 db sima jegy. Tehát spóroltam is és kaptam 3 bónusz utat. Aztán azt is megmutatta, hogy átmegy egy személy a beléptető kapun, kiadja a jegyet a következőnek, az is be tud vele menni egy újabb kredit terhére. Szóval ott inkább rendesek. Nem értem ez Magyarországon miért nem működik. Ráadásul a napijegyet azért használtam, ha nem is rendszeresen, de évi 4-5 alkalommal. De így már nem fogom, inkább trükközök a 30 perces jeggyel (a megkezdett utazás még befejezhető szabály kijátszható, nem mondom el hogy, mert még kijavítják vagy kivezetik) - ahogy én hozzám állnak, úgy fogok én is másokhoz.
2022. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Szuper, az nem tűnt fel, hogy üzemeltetői oldalon hétszer annyiba kerül a villamosenergia, kétszer annyiba pedig az üzemanyag és a bérköltség, mint amikor bevezették 2013-ban az eddigi árakat?

A napijegy 900 forinttal kerül többe, mint eddig. Évi 4-5 alkalommal számolva kemény 3600-4500 forint többletköltség (12 hónap alatt). Ha viszont a havi bérlet lenne drágább, akkor ennél többet kellene kiperkálnia minden hónapban az összes olyan embernek, aki rendszeresen igénybe szeretné venni a szolgáltatást. Azért abban megegyezhetünk, hogy egy turistának kisebb teher többet fizetni, mint annak, aki rá van kényszerülve a szolgáltatás igénybe vételére.

2022. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!