Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagy bajba keveredtem az...

Nagy bajba keveredtem az ellenőrökkel, bírsággal kapcsolatos kérdés, segítség?

Figyelt kérdés

Ma elkaptak a helyijáratú buszon és nem volt nálam se jegy, se bérlet. Én viszont sajnos azt mondtam az ellenőrnek hogy van bérletem csak most nem találom:( Olyan zavarban voltam, nem is gondolkoztam csak kotorásztam, és kb úgy jöttek a szavak a számból mintha nem is én mondanám őket, olyan akaratlanul. Erre felvett mindenféle adatot, hogy egy héten belül mutassam be a bérletet akkor minden oké. De adott egy csekket is a bírságról amit akkor kell fizetni ha bérlet/jegy nélkül utazok, azt mondta ezt ne fizessem be hanem ha behozom a bérletet hozzam ezt is vissza.

Nincs bérletem, mit csinájak? Ha simán befizetem postán ezt a csekket akkor nem foglalkoznak velem többet?

Egyébként gyalog járok, csak ma pont lekéstem volna a távolsági buszt, és ott állt az a szerencsétlen helyibuz amivel most jól megszívtam, én hülye meg felszálltam rá:(

Segítsetek lécci!


2010. szept. 29. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha simán befizeted a csekket, nem foglalkoznak tovább veled.

Örülök, hogy nem azt tetted fel kérdésnek, hogy mi van, ha be sem fizeted. Le fognak oltani, hogy hagyd a fenébe, ezt biztosra veheted. Ha tisztességes vagy, és a leírtak alapján igen, akkor feladod az összeget, és legközelebb jobban odafigyelsz. Nagyon régen, mikor még ki lehetett fizetni a büntetést az ellenőrnek, engem a BKV buszon bírságoltak meg. Ritkán utaztam, jegy volt nálam, de szét voltam agyilag zuhanva, bedöglött az autó, időre kellett mennem, és lelkinyugalommal, kezemben a jeggyel utaztam. Nem kezeltem le, de fel sem tűnt, míg az ellenőr nem jött. Én meg nyugodtan odaadtam, erre szólt, hogy nincs kezelve, x összeg helyszínen, vagy csekk. Kifizettem ott helyben, aztán napokig nevettem magamon, hogy lehettem ennyire bamba. De akkor sem álltam le vitatkozni, jogos volt a bírság.

2010. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És még egy kérdés, ha befizetem, arról fognak visszaküldeni a címemre valami értesítést, vagy arról, hogy minden rendezve van?
2010. szept. 29. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:

szép kis barmok...nincs egy 1000forintos jegytmbdös, és vizethestz 12ezret..mekkora állatok...-.-

am sajnállak:S komolyan, elhiszem:S csk nem értek ehez, segiteni nemtudok:S vagyis legalább azt javaslom, vegél bérletet, és mutasd fel, akkor asszem cska 2ezret kell fizetni..

2010. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Valószínű, hogy nem a BKV járatán jöttek az ellenőrök.

Viszont írod kedves kérdező, hogy adtak csekket, ha mégsem lenne bérleted. Így, ha befizeted, semmi gond. Az, hogy visszajelzést kapsz-e, nem tudom, mert ebben a cipőben még nem jártam. Elképzelhető, de tényleg fogalmam sincs. A 2. válaszoló tanácsa akkor jó, ha nem dátum szerint veszel bérletet, de akkor is kell a bemutatáskor fizetni valamennyi összeget. Nem tudom a tarifákat, viszont sok helyen nem havi, hanep 30 napos bérlet van, és visszamenőleges dátummal nem lehet bérletet venni. Tehát, hiába vennéd meg, nem volt érvényes a bírságolás napján.

2010. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nincs ismerősőd aki nem irta rá a számát a béreletére? mert ha lenne elkéred ráirod a számot és bemutatod. max kifizeted ismidnek a bérletét amit ujra meg kell neki venni de jobb mint a bűntetés. gondolom az több
2010. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem, nem BKV-n történt, nem is Pesten, csak egy egyszerű helyijáraton. Nem tudok róla hogy valakinek lenne kitöltetlen bérlete, kérdezőködni meg nem nagyon szeretnék...egyébként erre én is gondoltam hogy veszek gyors egy bérletet, ha azt bemutatom, csak 400 forintot kéne mellé fizetnem, és arra gondoltam, hogy 3-4 nappal hamarabbi dátumra kérném, de ezek szerint nem lehet. Csak nem örülnék ha a lakcímre jönne valami visszaigazolás mert a szüleimnek nem szóltam róla egy szót se, annyi pénzem meg most pont van hogy magamtól ki tudom fizetni azt az 5000 forintot.

Csak néztem részletesebben azt a kitöltött papírt, amire felvitték pár adatomat, az van rajta hogy ha 7 napon belül kifizetem a bírságot ami 5000 forint, az a felére csökken. De a csekken mait adtak 5000 ft van, nem értem akkor ez hogy működik. Ki lehetne fizetni személyesen is, csak nem szívesen kerülök a szemük elé, főleg ha pont annak fizetek akinek ma azt mondtam hogy van bérletem.

köszi a válaszokat:)

2010. szept. 29. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem küldenek értesítést, miért is tennék? Ott a csekked befizetési bizonylata, ami nálad marad. Az igazolja a pótdíj befizetését. Másra nincs is szükséged.


maci

2010. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen, be lehet fizetni személyesen is. Minden nagy városban van a helyi közlekedési vállalatnak egy ügyfélszolgálati vagy központi irodája. Oda bemégy ott a bejáratnál mondod, hogy mit szeretnél s akkor elirányítanak egy pénztárhoz s ott befizetheted. Én a diákomat hagytam el és diákjeggyel utaztam (nem tudtam, hogy már nincs nálam a diákom) meg is büntettek,másnap megtaláltam. A diákkal és a csekkel bementem a ügyfélszolgálatra, a csekket elvették és a bünti felét kellett csak befizetnem, és kaptam elismervényt.

Ja és nem az ellenőrnek fogsz fizetni, hanem egy pénztárosnőnek, úgyhogy nagy a valószínűsége, hogy többé nem is találkozol az ellenőrrel aki megbüntetett. (Hacsak nem egy másik buszon! :)

2010. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!