Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonat végére való felkapaszk...

A vonat végére való felkapaszkodást és úgy utazást túl lehet élni?

Figyelt kérdés
Egy rövid távon pl, ha Debrecenben az intercity utolsó kocsija végére felmászna egy ember, ráállna az ütközőre, vagy inkább középen a kapocsra, de stabilan és jó erősen belekapaszkodna ott abba a kapaszkodóba. Utazna így egy megàllót Hajdúszoboszlóig, ami nem hosszú 13-14 perc út, ott leszállna. Viszont az utazás túlélhető, azaz túlélné ezt egy ember, ha megcsinálná?

2022. nov. 20. 22:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Túl lehet élni, persze. Nincs benne semmi különös, a háború után a villamosokon utaztak így az emberek, meg a lépcsőn fürtökben lógva.

De még a német ICE expressz seggére kapaszkodva utazást is túl lehet élni:

https://www.youtube.com/watch?v=msqmHw738RY

15 éve még csak ilyen kaputelefon minőséget tudott egy telefon...


A vonatozást túlélte, a leukémiát nem (ez is benne volt abban, hogy minden mindegy alapon bevállalta ezt a kis vonatozást)

2022. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem bliccelésből értettem, ugyanis Debrecen-Hajdúszoboszló között nem kell felár a cityre, csak jegy, ami 370 forint, amit bárki ki tud fizetni. Én arra értettem, hogy esetleg az ember bátorságból kipróbálná, a derekára erősítene egy kamerát és venné az attrakciót, plusz a jegyet is megvenné, hogy ha leszállásután észreveszik és kérnék a jegyet, meglegyen.


Amúgy a vészfék meghúzás rossz döntés, mert attól hírtelen állna meg a vonat és pont lehet hirtelen az ember akkor megilyedne, hogy mi ez a rántódás és hiába kapaszkodna erősen, az ilyedtségtöl egy tizedmásodpercre engedje csak el a kapaszkodót, lezuhanna stb, nem beszélve, hogy az utasok között is baleset lehetne.


Inkább az lenne a protokoll, hogy azonnal a kalauznak szólni, hogy telefonáljon a mozdonyvezetőnek, hogy normál fékkel állítsa meg a vonatot, mert ez meg ez van. Erre nem gondoltatok vészfékes nagy okosok?

2022. nov. 21. 17:53
 13/16 A kérdező kommentje:
Javítok: ijedtség, ilyedelem pontos j. * Meg én is elnézem itt a helyesírást...
2022. nov. 21. 17:55
 14/16 A kérdező kommentje:
*j
2022. nov. 21. 17:56
 15/16 BlackSword ***** válasza:
100%
Ez nem bátorság, hanem hüjeség...
2022. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a vészfék sem tudja hirtelen megállítani a vonatot. Ugyanaz a helyzet, mint mikor az útátjárós baleseteknél vészfékez a mozdonyvezető, még több száz métert halad utána a vonat.
2022. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!