Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Külföldi diákigazolvánnyal...

Külföldi diákigazolvánnyal lehet-e BKV bérletet vásárolni? Lent.

Figyelt kérdés
Egy hónapig az ELTE-re fogok járni és érdekelne, hogy vehetek-e diákbérletet külföldi diákigazolvánnyal, mielőtt megkapnám az ottani diákom?
2010. szept. 30. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem, magyar diák kell hozzá, érvényes matricával.
2010. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az elozo valaszado teved! en kulfoldi diakigazolvannyal is kaptam egy honapos diakberletet ami mindenre ervenyes. 4000FT korul volt az ara.

studcardot mutattam fel (ez megcsak nem is hivatalos egyetemi diakigazolvany!) es siman kaptam berletet. ami pedig az ellenoroket illeti, 1 het alatt meg csak azt sem ellenoriztek h ervenyes-e a berletem, nemhogy diakigazolvanyt is kerjenek melle (habar buszon,villamoson neha kerik, de metron pl nem valoszinu)

2010. szept. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves elöző!

Kértek-e bérletvásárlásnál diákigazolványt?Vagy hogy működik ez?Kicsit el vagyok tévedve...

2010. szept. 30. 23:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Vásárlásnál nem kérnek igazolványt.

2010. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. okt. 1. 00:11
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Külföldi diákigazolvánnyal NEM LEHET diákbérletet venni!


Ki kell váltani egy úgynevezett nemzetközi diákigazolványt, azzal lehet.

A második is ezzel kapott bérletet, vagy simán szabálytalanul utazott.

De szabály szerint nem lehet.

2010. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az EU, EGT tagállam és Svájc állampolgára, aki ezen államok nappali és esti oktatásban részt vevő tanulója, hallgatója



Az érintett államokban kibocsátott diákigazolvány, nemzetközi diákigazolvány, 16 éven aluli külföldi gyermek esetében útlevél vagy személyi igazolvány.

Erre most találtam rá. Akkor most én vagyok a hülye?Fehéren feketén ide van irva, hogy LEHET.

Aki azt mondja hogy nem lehet, honnan veszi?

2010. okt. 2. 00:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok. Jol ertelmezted a szabalyzatot. LEHET. Vasarlasnal kertek a diakigazolvanyt. Elvileg minden ellenorzesnel is fel kell mutatni, de gyakorlatban amint mondtam, nem nagyon szoktak.

Nem hiszem hogy szabalytalanul utaztam volna, vagy ha megis, akkor az illetekesek kozul senki nem ismeri a szabalyzatot.

2010. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja meg annyit hogy amint mar irtam, studcardot mutattam fel. Ez nem magyarorszagon igenyelt nemzetkozi igazolvany, sot, megcsak nem is allami egyetemi intezmeny altal kibocsajtott irat.
2010. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

"Külföldi diákigazolvánnyal NEM LEHET diákbérletet venni!"

Persze, hogy nem! Diákbérletet is ugyanúgy pénzzel kell venni! :D

Egyébként meg lehet vele használni, szóval ez egy kifejezetten rossz válasz volt, amit még megspékeltél egy kis nagybetűvel is. Ráadásul 80%-ban hasznos válaszokat adsz, hát mit ne mondjak, szerintem ezentúl nem nagyon fogok bízni az itt kapott válaszokban...

2011. márc. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!