Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedéssel lehet...

Tömegközlekedéssel lehet futárkodni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, akár postán feladva is.
2022. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel lehet, csak sehol nem leszel ott időre, és nem fogsz egy nap alatt annyi rendelést kivinni, hogy rendes kereseted legyen. Azért nem csinálják, az autós futár is aránylag ritka Budapesten, és a robogós futárok is azért igyekeznek a világ majd' összes KRESZ szabályát megszegni, hogy rendes forgalmat tudjanak generálni.
2022. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. A megbízót és a megrendelőt általában nem érdekli, hogy hogyan viszed oda az árut, csak érkezzen meg időben.
2022. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehat akkor ha valaki mondjuk egy foodpandás jelentkezés esetén megjelöli a kerékpárt, mint jármű, aztán valójában tomeggel viszi ki a rendelést, nem követ el vele szabálytalanságot?
2022. dec. 12. 21:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Foodpanda elvileg nem szokta ellenőrizni a futárjait, de én még az életbe nem láttam buszon/villamoson/akármin kajafutárt, maradjunk ennyiben. Úgy a büdös életbe nem lehet megélni belőle, ha semmilyen saját szállítójármű nincs. Arról nem is beszélve, hogy megnézném, hogy te egy tömött buszra hogy furakodsz fel egy "pandaputtonnyal" a hátadon.
2022. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Éhenhalnál. Egyszerűen túl lassú.

Nameg azzal a puttonnyal.gyalogolni...

2022. dec. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször láttam metrón foodpandas és woltos futárt azzal a nagy céges táskával. Mondjuk nagyon sokat metrózom.
2022. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ételfutárok általában kis körben mennek szerintem, mondjuk egy kerület bizonyos részén belül, ahol minden bicikli táv, BKV-zni meg nem éri meg, mivel a biciklit nem viheted fel (ha jól tudom) A metrós verzió elképzelhető, mivel vele a város másik végébe el lehet jutni viszonylag gyorsan, onnan metróközeli címeket ki lehet szolgálni. Azt is el tudom képzelni, hogy leszállás után átadják egy biciklis futárnak, pl így étteremtől étteremre jár egy biciklis futár, közben kiviszi a metróállomásra a másik kerületbe szántat, azt átcuccolja a metrós futárnak, az kiviszi a megbeszélt állomásra, ott a táska bizonyos megállójába szánt ételeket megkapja az ottani biciklis futár, aki kiviszi a célhelyre (a metrós futár is elképzelhető hogy megáll pár helyen (pl Örs vezér tere-Deák Ferenc tér-Száll Kálmán tér) Lehetséges hogy ez így van? Vagy feltaláltam egy piaci rést?
2022. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 Általában nem így működnek a futárok, de valószínűleg a nagyobb éttermek megoldhatnák így, ha az átlag üzletvezető képes lenne statisztikát vezetni az adott időszakokra vonatkozó rendelések sűrűségéről. Sajnos ez a gyakorlatban nem így működik, egy foodpanda/wolt hálózaton belül főleg nem, akik több éttermet szolgálnak ki. Vannak kisebb helyek is, akik pl. ott vannak Ferencvárosban, és 5 kerületbe szállítanak ki, az ő 2-3 futárjuk semmiképp sem teheti meg, hogy kis körben dolgozik.


A piaci rés mértéke is nagy kérdés, ugyanis biciklivel/robogóval, ha kellőképpen lesz*rod a KRESZ-t, bárhol nagyon gyorsan vagy - motoros vagyok, nem használom szabálytalanul a nagykörúti kerékpársávot, megválogatom, mikor tudok előrecsorogni és kizárólag álló járművek között teszem, piros-sárgánál már nem, de így is mindenhol sokkal gyorsabban ott vagyok, mint ahogy a guglimaps autókra írja a várható időt. Tehát még ha optimalizálható is lenne ilyen szempontból a futárkodás, valószínűleg nem olyan mértékben, ami miatt megérné ennek a megfigyelésével és szervezésével sokba kerülő munkaórákat eltölteni.

2022. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon lehet. Nem napi 5 csomag van, hanem akár 50.

A mindennapi kajafutárunk 100 feletti címet terít kocsival. És hajnalban egyszerre kell elhoznia az egészet a konyhaüzemből. Megnézném hogy egy 30-40 kilós málhát te hogy csomagolnál be, és hogy szállítanál...

2022. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!