Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az tényleg igaz, hogy Debrecen...

Az tényleg igaz, hogy Debrecenben a hétvégeken nem jár a trolibusz és a villamos? Ha igen mióta?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Trolibusz egyáltalán nem jár január 1-től, a villamosok majd január 14-től nem közlekednek hétvégente.
2023. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem a döntés értelmét, helyességét vizatom, vagy védem, gondolom ez is valami "takarékossági csomag" része lehet.

Annyit tennék inkább hozzá, hogy Debrecenben a hétvégi napokon olyan látványos a közlekedésben a visszeesés, hogy az már nem is tömeg..

Kérdés az, hogy a trolik, villamosok vonalán utazóknak van-e lehetőségük a célhoz eljutni busszal.

No erre nem tudom a választ.

Az 1-es villamos ugye egy kört zár be a vasúlállomás és a klinikák között.

Régen a vonattal érkezők, ha a klinikán fekvő beteghez mentek látogatóba egyszerűen oda juthatott.

Mostanság busszal is oda lehet jutni, átszállások nélkül?

2023. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk ahhoz képest hogy nem járnak trolik elsejétől, tegnap is láttam párat forgalomban, igaz, több pótlót láttam, mint régebben, de teljesen ezek szerint mégse válthatók ki
2023. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
91%
Pótló buszok lesznek a trolik és a villamosok helyett is.
2023. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

A vidéki nagyvárosokban mindenhol látványos a közösségi közlekedés mélyrepülése ( talán Szeged, ahol még viszonylag tartja magát ).

Miskolcon is katasztrófa a menetrend, meg Debrecenben is.

Az okokat értem, de a jelenlegi válságos időkben pont hogy a tömegközlekedés felé kéne terelni az embereket, az a fenntarthatóbb, nem az egyéni ( autós ) közlekedés, de hát ezekkel az intézkedésekkel pont ellenkező hatást érnek el.

2023. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
93%
Nem is azzal van baj, hogy a villamos járműveket buszra cserélik, gondolom kiszámolták, hogy így jobb. De olyan szinten meg vannak ritkítva a járatok, hogy az már nagyon gáz, sokszor nincs csatlakozás és egy órába telik eljutni oda, ahová amúgy 15 perc lenne ha lenne járat. Már sokszor inkább megyek gyalog.
2023. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

#3: Úgy írjak, a trolik helyett javarészt buszok közlekednek.

#2: A villamosok helyett pótlóbuszok fognak járni, ugyanoda lehet eljutni velük.


Amúgy én sem helyeslem a döntést.

2023. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért látni kell, hogy az árampiacon elég nagy felfordulás volt az útobbi hónapokban és úgy tűnik , Debrecen városa rossz lóra tett és kutya drágán vett áramot, hosszabb távra. Nyilván amikor majd e szerződés lejár, megint változnak a vontatási nemek költségarányai és jó eséllyel továbbra is az elektromos hajtás lesz az olcsóbb.
2023. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Hiába lehet ugyanoda eljutni a pótlóbusszal, mert közben harmadára ritkították a járatok számát. Hétvégén és hétköznap csúcsidőn kívül a villamosok 5 helyett 15, a trolik 10 helyett 30 percenként járnak. A buszok meg óránként, talán 1-2 fontosabb járat jár félóránként.


Budapesten kívül halott a tömegközlekedés magyarországon, Szeged és Pécs tartja még magát, de szerintem már nem sokáig. Mindeközben az árakat is budapesti szintre emelték.

2023. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
84%
Lényegében igen.
2023. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!