Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezik-e a valahol a világon...

Létezik-e a valahol a világon vasúti komp?

Figyelt kérdés

Mármint a vonatot komppal viszik át. Innen jött kérdés és kíváncsivá tett (nem én voltam a kérdező) :


https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__10674..


2023. jan. 16. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Van:

[link]

2023. jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen.


Pár napja épp a Puttgarden-Rødby között közlekedő komppal utaztam, ami tud vasúti kocsikat is szállítani.


[link]

2023. jan. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És létezik :) Én azt hittem kivitelezhetetlen, ugyanis a tengerek és az óceánok kicsit hömpölyögnek és nem lehet ennyire pontosan egy helyben tartani, hogy ne síkuljon ki a szerelvény a felhajtásnál, gondolom csak dízelvontatás lehetséges a kompon, villanymozdonyokat tolatósokkal tolják fel, vagy létezik olyan is, hogy a kompon vezeték is van és fel-le kapcsolása megoldott, mint valami több ezer voltos konnektor? (A fenti videón látom dízelmotorvonat van és nincs vezeték) (Mindenki kapott zöldet, a 41%-os lepontozó nem én voltam.)
2023. jan. 16. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem éri meg felsővezetéket kiépíteni, akár 1,5-3 kV-ról, akár 16-25 kV-ról van szó az adott vasútvonalon. A hömpölygés helyett meg én inkább tartanék az árapálytól.

Alább egy videó a messinai kompról, még a vonat is több részletben megy fel a hajóra: https://www.youtube.com/watch?v=feRAar21U1A


Ezeket is meg lehet nézni:

[link]

[link]

2023. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De amúgy kiépíthető lehetne a kompra a felső vezeték, ha nagyon akarnánk? Vagy technikai akadályok is vannak a nem villamosításnak?
2023. jan. 16. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán meg lehetne oldani, de teljesen felesleges. Az űrszelvény is más lenne, valahogy a szigetelést is meg kellene oldani, meg valahogy áramot is kellene termelni, amire egyébként csak a kompút elején és végén lenne szükség. Egyszerűbb és olcsóbb egy-egy tolatómozdony a két kikötőben, mint egy ilyen kompot építeni.

Meg ahogy az előbb is említettem, van hogy két részletben fér fel a vonat - a mozdony nélküli részéhez mindenképpen kéne egy tolatómozdony. Meg igazából a mozdonyt sem kell feltétlenül átvinni a túlpartra, szerencsés esetben jön visszafelé is egy adag kocsi, amit egy másik mozdony mozgatott el a másik kikötőbe. Ha meg esetleg más az áramrendszer, akkor fölösleges is.

2023. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zárójelben megjegyzem, vannak ma már hibrid villamos mozdonyok, amik felsővezeték-mentes szakaszokon akkumulátorról üzemelve korlátozott távot kis sebességgel meg tudnak tenni. Sőt, már erősen kísérleteznek olyan típusokkal is, amiknek az elsődleges energiaforrása az akkumulátor!
2023. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!